AGAT kocioł pelletowy

*Zdjęcie poglądowe

TOPAZ

Oferta archiwalna

Kocioł na ekogroszek 5 klasy

TOPAZ to kocioł na ekogroszek z podajnikiem. Należy do najnowocześniejszych kotłów centralnego ogrzewania spełniających rygorystyczne wymagania normy PN-EN 303-5:2012 w zakresie emisji spalin i sprawności. Został przebadany przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu (akredytacja PCA Nr AB 081) i uzyskał parametry określone w wymienioną normą odpowiadające 5. Klasie. W kotle zastosowano ruszt obrotowy w modelach o mocy: 13, 17 i 21 kW, natomiast ruszt stały w Topazie o mocy 24 kW.

Do 96,1% – wysoka sprawność cieplna

Trójciągowa budowa wymiennika, w powiązaniu z doskonałą izolacją kotła pozwoliła na uzyskanie sprawności cieplnej na poziomie 96,1%. Zastosowanie dodatkowych elementów takich jak zawirowywacze i ceramiczna komora spalania obniżyło do minimum emisję pyłów do atmosfery.

Bezobsługowe ogrzewanie piecem na ekogroszek

Zastosowany w sterowniku LIDER PID DYNAMIC algorytm regulacji PID automatycznie steruje ilością podawanego paliwa oraz mocą nadmuchu. Podstawowymi zaletami tego sterowania są:

  • stabilne utrzymywanie zadanej temperatury dla kotła, niezależnie od chwilowych zmian odbieranej mocy,
  • znaczne ograniczenie wydzielania się tlenku węgla oraz innych szkodliwych substancji do atmosfery,
  • znaczne wydłużenie okresów między kolejnymi czyszczeniami kotła.

Nowoczesne rozwiązania w kotle na ekogroszek

W kotle na ekogroszek zastosowano wiele unikatowych rozwiązań, które są chronione patentami. Usprawniają one pracę kotła oraz podnoszą jego bezpieczeństwo i walory użytkowe.

Do najważniejszych można zaliczyć:

  • Czujnik ruchu ślimaka – wzór użytkowy Nr 64607,
  • System osuszania kosza – wzór użytkowy Nr 65550,
  • Przyłącze obrotowe – wzór użytkowy W 123722 (dostępny za dodatkową opłatą),