merkury kocioł

*Zdjęcie poglądowe

Merkury

Kocioł nieprodukowany

Z uwagi na ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe, została zaprzestana produkcja tego modelu kotła. Więcej informacji można przeczytać pod adresem: www.zebiec.pl/rozporzadzenie-ministra-finansow-rozwoju/ Zobacz inne piece centralnego ogrzewania

Nowoczesny kocioł dwupaleniskowy

Merkury to kocioł na ekogroszek z górnym spalaniem paliw stałych o wydłużonym obiegu spalin. Kocioł posiada aż dwa paleniska, które umożliwiają automatyczne lub ręczne uzupełnianie paliwa. Wyposażony jest w specjalny sterownik, który kontroluje pracę i zapewnia jeszcze bardziej efektywne spalanie.

Superwydajny i łatwy w obsłudze

Kocioł Merkury ma ruszt stały pozwalający spalać węgiel kamienny, drewno i koks opałowy, do tego palenisko retortowe na węgiel groszek oraz pelety. To typowe połączenie dla dwupaleniskowego kotła, którego największą zaletą jest możliwość pracy bez zasilania. Podajnik ślimakowy pobiera automatycznie paliwo z zasobnika, który należy uzupełniać w miarę potrzeby. Z kolei wentylator nadmuchowy płynnie doprowadza powietrze w strefę spalania, aby utrzymywać ustaloną temperaturę w ogrzewanych pomieszczeniach.

Bezpieczna praca kotła

Dzięki zastosowaniu sterownika ST-480 praca kotła jest w pełni kontrolowana, a jego użytkowanie całkowicie bezpieczne. Kocioł Merkury wyposażony jest w zabezpieczenia i czujniki, które odpowiednio reagują i zapewniają jego prawidłową pracę (są to m.in. czujnik przegrzania silnika czy czujnik temperatury rury kosza). Zastosowany system kontroli ruchu wałka ślimaka zabezpiecza kocioł w przypadku awarii poprzez: zatrzymanie wentylatora, odcięcie dopływu powietrza, a także informowanie o awarii sygnałem dźwiękowym.

Innowacyjny system osuszania paliwa

Zastosowany w kotle Merkury innowacyjny system osuszania paliwa eliminuje możliwość wykraplania wody w koszu i zmniejsza ryzyko powstania korozji w zbiorniku i rurze podajnikowej. Dzięki temu została wydłużona żywotność układu podawania, a także zasobnika.

Gwarancja na wiele lat

Zaletami kotła dwupaleniskowego Merkury są przede wszystkim wysoka efektywność i sprawność działania (do 86%). Jego odporna na działanie wysokich temperatur konstrukcja, najwyższej klasy materiały użyte przy produkcji oraz nowoczesny system działania wpływają na jego wieloletnie działanie, które mogą poświadczyć nasi liczni Klienci.