Piec z podajnikiem na ekogroszek

*Zdjęcie poglądowe

KORAL

Kocioł na ekogroszek ze sprawdzoną konstrukcją

KORAL to nowoczesny kocioł na ekogroszek z podajnikiem który charakteryzuje się łatwością obsługi. Rozwiązania konstrukcyjne pieca nawiązują do wysoko ocenianych przez klientów kotłów MERKURY marki Zębiec. Sterowanie pracą kotła odbywa się poprzez nowoczesny sterownik marki ELSTER. Kontroler z możliwością sterowania 4 pompami, zaworem mieszającym oraz kilkoma niezależnymi obwodami grzewczymi.

Do 91,6% – wysoka sprawność cieplna

Zastosowany w sterowniku algorytm PID automatycznie steruje ilością podawanego paliwa oraz mocą nadmuchu. Stałopalność przy takim sterowaniu zapewnia bardziej ekonomiczne, sprawniejsze i czystsze spalanie.

Nowoczesne rozwiązania

Kotły na ekogroszek posiadają system zapobiegania cofaniu się dymu do zasobnika. Dodatkowo czopuch można podłączyć z góry lub z tyłu kotła co daje możliwość wyboru tylnego lub górnego wyjścia spalin. Istnieje możliwość ustawienia programu w sterowniku do przeprowadzenia dezynfekcji zbiornika c.w.u. W kotle zastosowano ruszt obrotowy w modelach o mocy: 14, 18, 22, 24 kW, natomiast ruszt stały w Koralu o mocy 12 kW. Dla zwiększenia wygody użytkowania kocioł można kupić z prawo lub lewostronnym podajnikiem.

Ekologiczne ogrzewanie ekogroszkiem

Kotły spełniają rygorystyczne wymagania 5. Klasy i Ecodesign. Zostały przebadane przez Instytut Przeróbki Węgla w Zabrzu – akredytacja PCA Nr AB 081.