kocioł na pellet

*Zdjęcie poglądowe

RUBIN

Nowoczesny kocioł na miarę domu XXI wieku

Kocioł na pellet RUBIN spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania norm emisji szkodliwych związków do atmosfery – 5 Klasa i Ecodesign.
Sterownik Pello zamontowany w kotle RUBIN umożliwia łatwą obsługę kotła, automatyzacja procesu spalania. Dzięki funkcjom sterownika, obsługa grzałki – rozpalanie i wygaszanie paleniska oraz czyszczenie palnika przebiega automatycznie. Sterownik daje możliwość obsługi dwóch niezależnych obiegów grzewczych i obsługi siłownika zaworu zabezpieczającego kocioł przed korozją niskotemperaturową. Sterownik daje również możliwość rozszerzenia funkcji sterowania ciepłem w domu o dodatkowe moduły m.in.:

 • TH2 Radiowe głowice termostatyczne,

 • BT4/BT5B Radiowy czujnik temperatury i wilgotności TRH,

 • BT2 Radiowy czujnik temperatury zewnętrznej,

 • HB2 Radiową listwę do ogrzewania podłogowego.

 • Moduł radiowy RM1

Powyższe dodatkowe moduły można zamówić na stronie producenta sterowników: https://sklep.esterownik.pl

Prosta konstrukcja kotła na pellet

Drzwiczki (górne, środkowe i dolne) są umieszczone z przodu kotła, co ułatwia czyszczenie kanałów spalinowych i wnętrza kotła. A tym samym skraca czas potrzebny na usuwanie popiołu z procesu spalania.
Duża komora zasobnika kotła Rubin pomieści aż do 275 dm³/195 kg pelletu przy mocy kotła 21 kW a przy pozostałych mocach 11 i 16 kW do 136 dm³/95 kg. Co zmniejsza częstotliwość uzupełniania paliwa a użytkownikowi kotła da więcej czasu na inne przyjemności.

Bezprzewodowe, inteligentne zarządzanie ciepłem w domu

Sterownik Pello umożliwia zdalne sterowanie kotłem poprzez Platformę internetową eSterownik.pl. Platforma daje wsparcie instalatorom i użytkownikom zarówno podczas uruchomiania jak i użytkowania kotła. Można zdalnie zarządzać ciepłem w domu przy pomocy dowolnej przeglądarki internetowej i aplikacji mobilnej na telefonach z systemem Android. Użytkownik może w opcji płatnej otrzymywać powiadomienia o alarmach i zdarzeniach poprzez e-mail i sms. Oraz bezpłatnie korzystać ze wparcia na forum platformy z podglądem działających innych instalacji grzewczych na całym świecie. Platforma eSterownik to również narzędzie dla użytkownika do analizy pracy kotła, gdzie ma dostęp do swoich statystyk spalania, historii pracy kotła, wykresów i tabel.

Podwyższony standard kotła – dotacje w Programie Czyste Powietrze

Od 1 lipca 2021 r. można ubiegać się o wsparcie na zakup i montaż kotła na pellet o podwyższonym standardzie. To szansa na dotacje do 9,1 tys. zł (nie więcej niż 45% faktycznie poniesionych kosztów) w podstawowym poziomie dofinansowania. W podwyższonym dotacja ta wynosi do 14,3 tys. zł (nie więcej niż 70% kosztów) a w najwyższym aż do 100% faktycznie poniesionych kosztów z maksymalną kwotą dotacji 20,4 tys. zł. Kocioł na pellet drzewny RUBIN kwalifikuje się do grupy kotłów o podwyższonym standardzie. Spełnia wymogi dotyczące ekoprojektu, charakteryzując się obniżoną emisyjnością cząstek stałych o wartości ≤ 20 mg/m³. Kocioł na pellet posiada klasę efektywności energetycznej A+ zgodną z rozporządzeniem Komisji (UE) 2015/1187 z dnia 28 kwietnia 2015 r.

Wszystkie szczegóły dotyczące dofinansowania na kotły na pellet drzewny o podwyższonym standardzie znajdują się na stronie www.czystepowietrze.gov.pl

Bezprzewodowe Inteligentne Zarządzanie Ciepłem

kotły na pellet sterowane telefonem

Inteligentne Zarządzanie Ciepłem, to mobilny termostat w smartfonie, który umożliwia zdalne ustawianie temperatury w każdym pomieszczeniu Twojego domu.

Za pomocą aplikacji możesz niezależnie dla każdego pomieszczenia:

 • Zdalnie otwierać lub zamykać zawory na grzejnikach,

 • Zaprogramować kalendarz ogrzewania,

 • Sterować listwą rozdzielacza ogrzewania podłogowego,

 • Kontrolować i zarządzać źródłami ciepła.

Funkcje Inteligentnego Zarządzania Ciepłem

 • Zdalna konfiguracja i zarządzanie systemem ogrzewania w domu za pomocą komputera, tabletu, lub telefonu.

 • Niezależna kontrola parametrów ogrzewania w 20-tu pomieszczeniach.

 • Pomiar temperatury i wilgotności w pokojach za pomocą radiowego czujnika BT5B (do 20 czujników).

 • Automatyczne sterowanie pogodowe za pomocą bezprzewodowego czujnika temperatury zewnętrznej BT2.

 • Sterowanie otwarciem zaworów na grzejnikach przy pomocy bezprzewodowych głowic termostatycznych TH2 (system obsługuje do 50 głowic).

 • Zdalne sterowanie listwami HB2 do rozdzielacza ogrzewania (do 4 listew).

 • Sterowanie ogrzewaniem przy pomocy programatora tygodniowego ustawianego oddzielnie dla każdego pomieszczenia.

 • Zasięg radiowy urządzeń wynosi do 500 m w przestrzeni otwartej.

dom ogrzewany kotłem na pellet

Kotły na pellet

Dlaczego wybrać kocioł na pellet

Kocioł na pellet to wygodne i ekologiczne rozwiązanie które świetnie sprawdzi się w każdym budynku. Nie ważne czy chcesz ogrzać mieszkanie, lokal usługowy, magazyn czy  hale produkcyjną. W każdym miejscu kocioł na pellet sprawdzi się doskonale. Ponieważ sam pellet jako paliwo to czysta i wygodna opcja na ogrzewanie.  Składowany w workach to optymalny sposób na czystość i komfort obsługi pieca na pellet.

Wygoda i oszczędność

Jeśli szukasz obniżenia kosztów ogrzewania oraz uproszczenia eksploatacji pieca to bezobsługowy kocioł na pellet firmy Zębiec zapewni Tobie optymalny komfort.  Użytkowanie kotła ogranicza się do pilnowania ilości pelletu w zasobniku kotła. Piec rozpala i czyści się automatycznie a jego pracą kierują nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe.

Kocioł dostosowany do potrzeb

Kotły pelletowe Zębiec to szeroka gama produktów do centralnego ogrzewania. Produkujemy kilka rodzajów kotłów na pellet. Oferujemy piece o różnej mocy grzewczej od 10 do 40kW. Nasze kotły występują w opcji z podajnikiem lub bez. Jeśli nie wiesz jaki kocioł będzie dla Ciebie najlepszy. Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży lub wyszukaj przedstawiciela firmy Zębiec w swojej okolicy.