kocioł na pellet

*Zdjęcie poglądowe

RUBIN

Nowoczesny kocioł na miarę domu XXI wieku

Kocioł na pellet RUBIN spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania norm emisji szkodliwych związków do atmosfery – 5 Klasa i Ecodesign.
Sterownik Pello zamontowany w kotle RUBIN umożliwia łatwą obsługę kotła, automatyzacja procesu spalania. Dzięki funkcjom sterownika, obsługa grzałki – rozpalanie i wygaszanie paleniska oraz czyszczenie palnika przebiega automatycznie. Sterownik daje możliwość obsługi dwóch niezależnych obiegów grzewczych i obsługi siłownika zaworu zabezpieczającego kocioł przed korozją niskotemperaturową.

Kocioł jest również wyposażony w Moduł radiowy RM1. Sterownik daje również możliwość rozszerzenia funkcji sterowania ciepłem w domu o dodatkowe moduły m.in.:

 • TH2 Radiowe głowice termostatyczne,

 • BT4/BT5B Radiowy czujnik temperatury i wilgotności TRH,

 • BT2 Radiowy czujnik temperatury zewnętrznej,

 • HB2 Radiową listwę do ogrzewania podłogowego.

Powyższe dodatkowe moduły można zamówić na stronie producenta sterowników: https://sklep.esterownik.pl

Prosta konstrukcja kotła na pellet

Drzwiczki (górne, środkowe i dolne) są umieszczone z przodu kotła, co ułatwia czyszczenie kanałów spalinowych i wnętrza kotła. A tym samym skraca czas potrzebny na usuwanie popiołu z procesu spalania.
Duża komora zasobnika kotła Rubin pomieści aż do 275 dm³/195 kg pelletu przy mocy kotła 21 kW a przy pozostałych mocach 11 i 16 kW do 136 dm³/95 kg. Co zmniejsza częstotliwość uzupełniania paliwa a użytkownikowi kotła da więcej czasu na inne przyjemności.

Bezprzewodowe, inteligentne zarządzanie ciepłem w domu

Sterownik Pello umożliwia zdalne sterowanie kotłem poprzez Platformę internetową eSterownik.pl. Platforma daje wsparcie instalatorom i użytkownikom zarówno podczas uruchomiania jak i użytkowania kotła. Można zdalnie zarządzać ciepłem w domu przy pomocy dowolnej przeglądarki internetowej i aplikacji mobilnej na telefonach z systemem Android. Użytkownik może w opcji płatnej otrzymywać powiadomienia o alarmach i zdarzeniach poprzez e-mail i sms. Oraz bezpłatnie korzystać ze wparcia na forum platformy z podglądem działających innych instalacji grzewczych na całym świecie. Platforma eSterownik to również narzędzie dla użytkownika do analizy pracy kotła, gdzie ma dostęp do swoich statystyk spalania, historii pracy kotła, wykresów i tabel.

Podwyższony standard kotła – dotacje w Programie Czyste Powietrze

W ramach programu „Czyste Powietrze”, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na zakup i instalację kotła na pellet. Program wspiera inwestycje mające na celu poprawę efektywności energetycznej domów, a wybór ekologicznego ogrzewania pelletem idealnie wpisuje się w te założenia. To szansa zakupu kotła z dotacją do 9,1 tys. zł (nie więcej niż 45% faktycznie poniesionych kosztów) w podstawowym poziomie dofinansowania. W podwyższonym dotacja ta wynosi do 14,3 tys. zł (nie więcej niż 70% kosztów) a w najwyższym aż do 100% faktycznie poniesionych kosztów z maksymalną kwotą dotacji 20,4 tys. zł. Kocioł na pellet RUBIN kwalifikuje się do grupy kotłów o podwyższonym standardzie. Spełnia wymogi dotyczące ekoprojektu, charakteryzując się obniżoną emisyjnością cząstek stałych o wartości ≤ 20 mg/m³. Kocioł posiada klasę efektywności energetycznej A+ zgodną z rozporządzeniem Komisji (UE) 2015/1187 z dnia 28 kwietnia 2015 r.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące dofinansowania na kotły pellet drzewny znajdują się na stronie www.czystepowietrze.gov.pl

Bezprzewodowe Inteligentne Zarządzanie Ciepłem

kotły na pellet sterowane telefonem

Inteligentne Zarządzanie Ciepłem, to mobilny termostat w smartfonie, który umożliwia zdalne ustawianie temperatury w każdym pomieszczeniu Twojego domu.

Za pomocą aplikacji możesz niezależnie dla każdego pomieszczenia:

 • Zdalnie otwierać lub zamykać zawory na grzejnikach,

 • Zaprogramować kalendarz ogrzewania,

 • Sterować listwą rozdzielacza ogrzewania podłogowego,

 • Kontrolować i zarządzać źródłami ciepła.

Funkcje Inteligentnego Zarządzania Ciepłem

 • Zdalna konfiguracja i zarządzanie systemem ogrzewania w domu za pomocą komputera, tabletu, lub telefonu.

 • Niezależna kontrola parametrów ogrzewania w 20-tu pomieszczeniach.

 • Pomiar temperatury i wilgotności w pokojach za pomocą radiowego czujnika BT5B (do 20 czujników).

 • Automatyczne sterowanie pogodowe za pomocą bezprzewodowego czujnika temperatury zewnętrznej BT2.

 • Sterowanie otwarciem zaworów na grzejnikach przy pomocy bezprzewodowych głowic termostatycznych TH2 (system obsługuje do 50 głowic).

 • Zdalne sterowanie listwami HB2 do rozdzielacza ogrzewania (do 4 listew).

 • Sterowanie ogrzewaniem przy pomocy programatora tygodniowego ustawianego oddzielnie dla każdego pomieszczenia.

 • Zasięg radiowy urządzeń wynosi do 500 m w przestrzeni otwartej.

 • Opcjonalnie możliwe jest sterownie zbiornikiem akumulacyjnym c.o., dzięki funkcjonalności dostępnej w sterowniku Pello.

dom ogrzewany kotłem na pellet

Kotły na pellet

Dlaczego wybrać kocioł na pellet

Kocioł na pellet to wygodne i ekologiczne rozwiązanie które świetnie sprawdzi się w każdym budynku. Nie ważne czy chcesz ogrzać mieszkanie, lokal usługowy, magazyn czy  hale produkcyjną. W każdym miejscu kocioł na pellet sprawdzi się doskonale. Ponieważ sam pellet jako paliwo to czysta i wygodna opcja na ogrzewanie.  Składowany w workach to optymalny sposób na czystość i komfort obsługi pieca na pellet.

Wygoda i oszczędność

Jeśli szukasz obniżenia kosztów ogrzewania oraz uproszczenia eksploatacji pieca to bezobsługowy kocioł na pellet firmy Zębiec zapewni Tobie optymalny komfort.  Użytkowanie kotła ogranicza się do pilnowania ilości pelletu w zasobniku kotła. Piec rozpala i czyści się automatycznie a jego pracą kierują nowoczesne sterowniki.

Kocioł dostosowany do potrzeb

Kotły pelletowe Zębiec to szeroka gama produktów do centralnego ogrzewania. Produkujemy kilka rodzajów kotłów na pellet. Oferujemy piece o różnej mocy grzewczej od 10 do 20kW. Jeśli nie wiesz jaki kocioł będzie dla Ciebie najlepszy. Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży lub wyszukaj przedstawiciela firmy Zębiec w swojej okolicy.