DIAMENT

nowoczesny kocioł na pellet

DIAMENT 10 kW

  • kocioł na pellet w kształcie walca, kosz o bryle półksiężyca
  • dwa płaszcze wodne
  • palnik rynnowy typu Zębiec
nowoczesny kocioł na pellet

DIAMENT 14, 20, 26 kW

Kocioł dostępny wyłącznie u Dystrybutorów

  • bryła kotła i kosza w kształcie walca
  • trzy płaszcze wodne
  • palnik KIPI obrotowy rotary

INNOWACYJNY PIEC C.O. NA PELLET

Piec na pellet ma kształt walca; płaszcze wodne pozwalają na dokładniejsze spalanie paliwa, szybsze nagrzewanie i efektywniejsze przekazywanie ciepła do wody. Palnik kotła DIAMENT wyposażony jest w czujniki temperatury i osprzęt zabezpieczający, który odetnie dopływ paliwa w razie: przerwy w zasileniu energią elektryczną, przegrzania układu lub zaniku płomienia.

ŁATWE CZYSZCZENIE

Wystarczy tylko raz na sezon grzewczy dokonać kontrolnego oczyszczenia wnętrza kotła, co daje duży komfort użytkowania. Piec na pellet nie posiada standardowych wyczystek. Powstający odpad ze spalania osiada samoczynnie w popielniku. Zastosowanie obrotowej komory paleniska oraz nadmuchu zapewnia efektywną pracę kotła na pellet. Palnik pieca automatycznie oczyszcza się i nie zapycha.

PROSTA KONSTRUKCJA

Płomień i spaliny krążą efektywnie między płaszczami szybko ogrzewając wodę w układzie c.o. – inaczej niż w standardowych konstrukcjach kotłów gdzie gazy i płomień przebywają długą drogę po kanałach i zawirowywaczach pozostawiając niedopalone substancje z procesu spalania oraz wiele powierzchni do regularnego czyszczenia.

KOCIOŁ NA DOFINANSOWANIE

W ramach programu „Czyste Powietrze”, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na zakup i instalację kotła na pellet. Program wspiera inwestycje mające na celu poprawę efektywności energetycznej domów, a wybór ekologicznego ogrzewania pelletem idealnie wpisuje się w te założenia. To szansa zakupu kotła z dotacją do 9,1 tys. zł (nie więcej niż 45% faktycznie poniesionych kosztów) w podstawowym poziomie dofinansowania. W podwyższonym dotacja ta wynosi do 14,3 tys. zł (nie więcej niż 70% kosztów) a w najwyższym aż do 100% faktycznie poniesionych kosztów z maksymalną kwotą dotacji 20,4 tys. zł. Kocioł na pellet Diament o mocy 10 kW kwalifikuje się do grupy kotłów o podwyższonym standardzie. Spełnia wymogi dotyczące ekoprojektu, charakteryzując się obniżoną emisyjnością cząstek stałych o wartości ≤ 20 mg/m³. Kocioł posiada klasę efektywności energetycznej A+ zgodną z rozporządzeniem Komisji (UE) 2015/1187 z dnia 28 kwietnia 2015 r.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące dofinansowania na kotły pellet drzewny znajdują się na stronie www.czystepowietrze.gov.pl

nowoczesny kocioł na pellet

ZALETY KOTŁA DIAMENT

kotły 5 klasy

Automatyczne rozpalanie, wygaszanie i czyszczenie palnika zapewnia komfortowe użytkowanie kotła.

kocioł pelletowy

Kotły Diament spełniają rygorystyczne wymagania 5 Klasy i Ecodesign.

zębiec piece centralnego ogrzewania

Dzięki zastosowanym elementom, kocioł jest bardzo energooszczędny.

nowoczesny kocioł na pellet

Podwójny ślimak i czujnik temperatury, gwarantują wysokie bezpieczeństwo użytkowania kotła.

nowoczesny kocioł na pellet DIAMENT

Kocioł Diament 10 kW spełnia warunki konieczne do uzyskania dofinansowania.