Perlit ogrodniczy – Agroperlit

Agroperlit czy perlit ogrodniczy to odmiana perlitu ekspandowanego o grubszej granulacji który stosowany jest w ogrodnictwie, uprawach szklarniowych jako dodatek do podłoża. Perlit to porowate granulki o nieregularnych kształtach, które bardzo dobrze retencjonuje wodę. Dzięki procesowi produkcji charakteryzuje się dużą sterylnością, jest obojętny chemicznie. Zastosowanie perlitu jest bardzo szerokie i skuteczne. Perlit ogrodniczy wymieszany z glebą wyraźnie ją spulchnia, poprawia uprawę roślin zapewniając napowietrzenie oraz odpowiednie nawodnienie podłoża. Jest to bardzo ważne ponieważ dzięki perlitowi korzenie otrzymują więcej tlenu, co znacznie wpływa na jakość uprawianych roślin.

Perlit ogrodniczy jest materiałem o niezwykle efektywnych właściwościach, dzięki swojej porowatej strukturze świetnie wchłania wodę i związki mineralne, a zatem stwarza znakomite warunki do rozwoju roślin. W związku z tym doskonale sprawdza się w nowoczesnych plantacjach różnego typu roślin, a także jako dodatek do gleby na trawnikach, stadionach czy polach golfowych.

Agroperlit można stosować również jako samodzielne podłoże w uprawach hydroponicznych (bezglebowych), najczęściej wykorzystuje się do tego celu maty z perlitu naturalnego. Dodatkowym powodem wykorzystywania perlitu ogrodniczego jako podłoża do rozmnażania wegetatywnego jest jego sterylność.

Perlit to naturalnie występująca skała i nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia i życia człowieka. Jest to jeden z wielu argumentów na wzrost popularności wykorzystania tego minerału w wielu branżach.

perlit ogrodniczy
agroperlit, perlit ogrodniczy

Zalety z zastosowania agroperlitu:

  • ułatwia dostęp powietrza i nawodnienie,
  • przyspiesza wzrost roślin,
  • usuwa problem chorób odglebowych,
  • przeciwdziała zagęszczeniu i udeptywaniu gleby,
  • sprawdza się w ogrodnictwie domowym, jak i profesjonalnym.
KLASA Agroperlit 1÷4 mm
Ciężar nasypowy [kg/m3] max 150
powyżej 2,00 min. 65
poniżej 1,00 max. 10

Perlit ogrodniczy firmy ZGM „Zębiec” SA posiada pozytywne opinie Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Opinia potwierdzająca jego właściwości wspomagające warunki uprawne w obszarach sadowniczych, warzywnych, ozdobnych i trawnikach.

W ofercie naszej firmy posiadamy również perlit ekspandowany, bentonit i mieszanki bentonitowo-kormixowe.

Sposób pakowania

Torebki foliowe 5l układane na palecie euro 1200×800 mm Worki papierowe 100 dm3 układane na palecie euro 1200×800 mm Big Bagi po ok. 1 m3 Inne opakowania po uzgodnieniu

Doradztwo

Doradztwo techniczne:

Anna Kosmala
Specjalista ds. Wdrożeń i Rozwoju

tel. +48 41 27 67 597
tel. +48 660 732 016
e-mail: anna.kosmala@zebiec.pl

Warunki sprzedaży:

Jan Kita
Specjalista ds. Handlu

tel. +48 41 27 67 344
tel. +48 606 327 559
e-mail: jan.kita@zebiec.pl

agroperlit