Zakłady Górniczo-Metalowe „Zębiec” w Zębcu

Zakłady Górniczo-Metalowe „Zębiec” w Zębcu Spółka Akcyjna to firma z tradycjami sięgającymi lat 50. XX wieku. Od początku istnienia firmy skupiamy się na ciągłym ulepszaniu naszych produktów i modernizacji zakładu. Nad wysoką jakością wyrobów czuwają inżynierzy i technolodzy, którzy precyzyjnie projektują i kontrolują każdy produkt.

Oferta firmy Zębiec

Oferujemy wysoko wydajne kotły c.o. do ogrzewania domów, pomieszczeń gospodarczych, sklepów i pawilonów handlowych. W produkcji kotłów używamy wyłącznie sprawdzonych i wytrzymałych materiałów, które znacząco poprawiają ich wytrzymałość i zapewniają długoletnie użytkowanie. Na nasze kotły dajemy gwarancję do 7 lat. To właśnie dzięki takim cechom jak łatwa obsługa, trwałość i bezawaryjność, kotły marki Zębiec stały się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży, po którą sięgają Klienci z Polski oraz z Europy.

Oprócz dostarczania wysokiej jakości kotłów zajmujemy się również produkcją i dystrybucją niezbędnych produktów dla budownictwa, wiertnictwa i odlewnictwa. Oferujemy piaski kwarcowe powleczone żywicą, bentonity i perlit. Jesteśmy jedną z największych spółek działającą na tym rynku – to właśnie od wydobycia piasków zaczęła się działalność naszej firmy w 1954 roku.

Nasze atuty:

  • jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek kotłów c.o.
  • ponad 750 000 sprzedanych kotłów Klientom z Polski i z Europy
  • nawet 7-letnia gwarancja na kotły c.o.
  • największy polski producent piasków powleczonych żywicą
  • rozbudowany park maszynowy
  • solidne zaplecze techniczne i fachowe

Krótka historia firmy

Przedsiębiorstwo powstało w 1954 roku jako Kopalnie i Zakłady Wzbogacania Piasków Żelazistych w Budowie. Początkowo zajmowało się wydobyciem i wzbogacaniem piasków żelaznych. W 1965 roku rozpoczęła się produkcja żelgrudy – półfabrykatu dla hutnictwa, a zakład zmienił nazwę na Zakłady Górniczo-Hutnicze „Zębiec”. Z czasem produkcja się rozrastała i obejmowała nowe wyroby. W 1999 roku zostały powołane Zakłady Górniczo-Metalowe „Zębiec” w Zębcu Spółka Akcyjna.

Jakość potwierdzona certyfikatami.

O jakości naszych produktów świadczy satysfakcja naszych Klientów oraz stale rosnąca ich liczba. Posiadamy certyfikaty i świadectwa badań naszych produktów, które są dowodem na to, że firma od początku stawia na wysoką jakość oferowanych kotłów i minerałów. Ciągle doskonalimy produkcję i podnosimy kwalifikacje pracowników. Konsekwencją takiego działania jest uzyskiwanie w kolejnych latach odnowionych certyfikatów Zintegrowanego Systemu Zarządzania poprzedzonych audytami Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji w Warszawie. W roku 2022 ZGM „Zębiec” S.A. ponownie otrzymał Certyfikat nr JBS-97/10/2022 Zintegrowanego Systemu Zarządzania w oparciu o normę PN-EN ISO 9001:2015-10 oraz PN-EN ISO 14001:2015-09, PN-ISO 45001:2018-06.

Wdrożony Zintegrowany System Zarządzania pozwala utrzymać wysoki poziom jakości produkowanych wyrobów przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne oraz bezpieczeństwo i zdrowie załogi.

Firma nasza od wielu lat bierze udział w programie „Rzetelna Firma” i posiada Złoty Certyfikat Rzetelności przyznany przez Krajowy Rejestr Długów. Certyfikat ten potwierdza odpowiedzialność, sumienność regulacji zobowiązań i etykę praworządności firmy.

Filmy o ZGM „Zębiec” S.A.

Informacje dodatkowe

Pełna nazwa i adres Spółki:
Zakłady Górniczo-Metalowe „Zębiec” w Zębcu Spółka Akcyjna 27-200 Starachowice

Data założenia:
01.07.1954 r.

Forma prawna:
Spółka Akcyjna

Oznaczenie Sądu Rejestrowego:
Sąd Rejonowy w Kielcach, X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Numer KRS 0000049427 NIP: 664 000 08 16 REGON: 000025224

Wysokość kapitału zakładowego:
35 000 000,00zł

Wysokość kapitału wpłaconego:
35 000 000,00 zł

Inspektor ds. ochrony danych osobowych:
Beata Pomorska
tel.: +48 41 27 67 327
mail: beata.pomorska@zebiec.pl

Zarząd:
Robert Tkaczuk
Prezes Zarządu

Mariusz Lis
Członek Zarządu