nowoczesny kocioł na pellet

Zbiornik akumulacyjny ZA 500

Akumulator energii cieplnej

Zbiornik akumulacyjny ZA 500 to nic innego jak bateria, która przechowuje nadwyżkę energii cieplnej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w wielu przypadkach, z uwagi że nasz produkt może być używany wspólnie z trzema źródłami ogrzewania. Odpowiednio dobrany zwiększa sprawność całego układu, poprawiając spalanie w kotle oraz przekazywanie ciepła. Głównymi atutami są: oszczędność, bezpieczeństwo, komfort, elastyczność i ekologia.

Nie tylko magazynowanie

Akumulacja ciepła nie jest jedyną korzyścią, jaką daje nasz zbiornik. Równie ważna jest poprawa sprawności układu grzewczego i wydłużenie żywotności urządzeń. Kocioł nagrzewa wodę w zbiorniku bez względu na chwilowe zmiany temperatury. Może działać z mocą przy której osiąga największą sprawność, a zgromadzone ciepło w zbiorniku można wykorzystać później.

Efektywna i ekologiczna praca kotła

Aby spalanie w kotle było efektywne i ekologiczne musi pracować w swoich górnych parametrach – a to potrzebne jest tylko w największe mrozy – takich dni w sezonie jest niewiele. W efekcie kocioł w okresie grzewczym pracuje nieefektywnie, co oznacza, zmarnowane pieniądze na opał. Z kolei gdy zamontuje się zbiornik akumulacyjny, można palić w swoim kotle w najbardziej efektywny i ekologiczny sposób, czyli korzystając z mocy maksymalnej.

nowoczesny kocioł na pellet

ZALETY ZBIORNIKA AKUMULACYJNEGO

kotły 5 klasy

Magazynowanie energii cieplnej.

kocioł pelletowy

Poprawa sprawności układu grzewczego.

wyczystka

Wyczystka umożliwiająca wyczyszczenie zbiornika.

nowoczesny kocioł na pellet

Wydłużenie żywotności urządzeń.

kocioł pelletowy

Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

nowoczesny kocioł na pellet DIAMENT

Obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

kotły 5 klasy

Możliwość podłączenia trzech niezależnych źródeł ciepła.