Dotacja do wymiany pieca – Program Czyste Powietrze

Artykuł zawiera informacje aktualne w 2018 r.

Program Czyste Powietrze – zdrowy wybór, to kampania Ministerstwa Środowiska która ma na celu uświadomienie Polakom. Jak ważna dla nich samych jest jakość powietrza jakim oddychamy. Program promuje inwestycję w ekologiczne i ekonomiczne sposoby ogrzewania naszych domów. Dlatego głównym zadaniem programu jest wymiana przestarzałych kotłów na paliwo stałe na nowoczesne urządzenia grzewcze. Ponieważ kotły 5 klasy emitują o wiele mniej zanieczyszczeń, są też bardziej energooszczędne więc i tańsze w eksploatacji. A dzięki programowi Czyste Powietrze możemy skorzystać z pomocy w formie dotacji do wymiany pieca.

czyste powietrze niepal śmieci

Grafika ze strony programu Czyste Powietrze – http://powietrze.mos.gov.pl

Większość z nas zdaje sobie sprawę, że emisja pyłów i innych zanieczyszczeń z przestarzałych pieców i kotłów. To trująca mieszanka, która ma negatywny wpływ na nasze zdrowie oraz środowisko. Niestety robimy zbyt mało aby to zmienić. Dlatego warto wykonać ten pierwszy krok i sprawdzić jakie programy wsparcia oferowane są w naszym województwie, gminie (dofinansowanie do pieca – http://powietrze.mos.gov.pl/dofinansowanie).

Bądź odpowiedzialny, dbaj o zdrowie i środowisko.

Dofinansowanie wymiany pieca

W zależności od gminy w której mieszkamy dostępne są różne programy wsparcia dla mieszkańców. Większość z nich oferuje dofinansowanie do wymiany pieca na nowy. Dlatego o dofinansowanie mogą ubiegać się właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych, oraz osoby budujące lub planujące budowę domu.

Dotację można otrzymać na wymianę pieca lub na termomodernizację domu.

Ogólne wytyczne, program Czyste Powietrze oferują dofinansowanie na:

  • demontaż starego pieca i wymianę na nowe źródło ciepła
  • docieplenie przegród zewnętrznych i wewnętrznych domu
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
  • montaż i modernizację instalacji wewnętrznej

Wysokość wsparcia jest uzależniona od warunków jakie zostały zaproponowane przez gminy. Dotacja na wymianę pieca może sięgać nawet 90% kosztów nowego kotła. Oferowane są 2 rodzaje wsparcia:

  • dotacja do 53 tys zł (od 30% do 90% kosztów kwalifikowanych)
  • pożyczka (od 53 tys zł. do 100% kosztów kwalifikowanych)

Dokładnych informacji dotyczących szczegółów dofinansowania w naszym regionie warto szukać w urzędzie miasta, gminy lub na stronie internetowej Ministerstwa Środowiska – https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/

Kotły z dotacją

Aby skorzystać z wymiany przestarzałych źródeł ciepła na nowoczesne piece warto wybrać urządzenie grzewcze marki Zębiec. Nasza spółka posiada w ofercie kotły 5 klasy na ekogroszek lub pellet które spełniają wysokie wymogi normy ecodesignm która będzie wymagana od pieców w roku 2020. Kotły z certyfikatem ecodesign są już standardem w specyfikacjach urządzeń większości programów oferujących dotację na wymianę pieca.

Piece Zębiec są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe. Ponieważ spełniają wymagania o zmniejszonej emisji pyłów, CO2 i gazowych zanieczyszczeń organicznych.

Zainwestuj w nowoczesny piec już teraz, taka inwestycja to zysk dla Ciebie i środowiska.

Topaz – kocioł na ekogroszek

Piec 5 klasy na ekogroszek – TOPAZ

TOPAZ to kocioł z podajnikiem na ekogroszek. Dzięki nowatorskiej budowie należy do najnowocześniejszych kotłów centralnego ogrzewania na ekogroszek  (norma PN-EN 303-5:2012 w zakresie emisji spalin i sprawności). Sprawność cieplna kotła sięga 95,9%. Kocioł wyposażony jest w sterownik ułatwiający obsługę pieca.

Agat kocioł na pellet

Piec 5 klasy na pellet – AGAT

AGAT to kocioł na pellet który należy do najnowocześniejszych kotłów centralnego ogrzewania. Dlatego spełnia rygorystyczne wymagania normy PN EN 303-5:2012 w zakresie emisji spalin i sprawności. Jest to w pełni zautomatyzowany kocioł wyposażony w intuicyjny kontroler, który jest łatwy w obsłudze. Dla wygody naszych Klientów oferujemy wersję z podajnikiem lub bez.