kocioł na pellet

*Zdjęcie poglądowe

AGAT

Sprawdzony na rynku kocioł na pellet

Kocioł na pellet AGAT od lat jest w ofercie kotłów firmy Zębiec S.A. i zyskał już uznanie tysięcy zadowolonych klientów. Duży wybór mocy kotła od 10 do 40 kW pozwoli dopasować każdemu odpowiednią moc kotła do indywidualnych potrzeb swojego domu. Kotłem Agat o najwyższej mocy (40 kW) można ogrzać powierzchnię nawet do 600 m². Solidna konstrukcja kotła, który wykonany jest z blachy kotłowej P265GH zwiększa jego trwałość i wydłuża okres użytkowania.

Nowoczesny kocioł

Kocioł Agat należy do najnowocześniejszych kotłów centralnego ogrzewania spełniających rygorystyczne wymagania normy PN EN 303-5:2012 w zakresie emisji spalin i sprawności. Piec został przebadany przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu i uzyskał parametry określone wyżej wymienioną normą, odpowiadające najwyższej 5 KLASIE oraz ECODESIGN.

Wyższe dotacje w Programie Czyste Powietrze Kotły AGAT 12, 14, 17, 20, 25, 40 kW – podwyższony standard

Od 1 lipca 2021 r. można ubiegać się o wsparcie na zakup i montaż kotła na pellet o podwyższonym standardzie. To szansa na dotacje do 9,1 tys. zł (nie więcej niż 45% faktycznie poniesionych kosztów) w podstawowym poziomie dofinansowania. W podwyższonym dotacja ta wynosi do 14,3 tys. zł (nie więcej niż 70% kosztów). Kotły na pellet drzewny Agat o mocach: 12, 14, 17, 20, 25 i 40 kW kwalifikują się do grupy kotłów o podwyższonym standardzie. Spełniają wymogi dotyczące ekoprojektu, charakteryzują się obniżoną emisyjnością cząstek stałych o wartości ≤ 20 mg/m3 i posiadają klasę efektywności energetycznej A+ zgodną z rozporządzeniem Komisji (UE) 2015/1187 z dnia 28 kwietnia 2015 r.
Wszystkie szczegóły dotyczące dofinansowania na kotły na pellet drzewny o podwyższonym standardzie znajdują się na stronie www.czystepowietrze.gov.pl

Najwyższa sprawność cieplna

Trójciągowa budowa wymiennika, w powiązaniu z doskonałą izolacją kotła pozwoliła na uzyskanie sprawności do 95,5%. Innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne palnika pozwoliło na uzyskanie najlepszych na rynku parametrów dot. emisji pyłów do atmosfery.

W pełni automatyczna praca

Sterowanie pracą kotła na pellet odbywa się poprzez nowoczesny sterownik Lider Kolor Pellets. Sterownik posiada możliwość sterowania czterema pompami, zaworem mieszającym trój- lub czterodrogowym (z możliwością rozbudowy o dwa dodatkowe) oraz kilkoma niezależnymi obwodami grzewczymi, sterowania za pomocą panelu pokojowego, internetu, sterowania pogodowego itp.

Innowacyjny algorytm modulacji mocy

Zastosowany w sterowniku algorytm regulacji automatycznie steruje pracą palnika (automatyczne rozpalanie i czyszczenie), ilością podawanego paliwa oraz mocą nadmuchu. Automatyczna modulacja mocy palnika oparta na innowacyjnej technologii – obniża ilość spalanego paliwa nawet do 20%, a także zmniejsza zużycie energii elektrycznej.