kocioł na pellet

*Zdjęcie poglądowe

AGAT

Kocioł na pellet AGAT od lat jest w ofercie kotłów firmy Zębiec S.A. i zyskał już uznanie tysięcy zadowolonych klientów. Duży wybór mocy kotła od 10 do 20 kW pozwoli dopasować każdemu odpowiednią moc kotła do indywidualnych potrzeb swojego domu. Solidna konstrukcja kotła, który wykonany jest z blachy kotłowej P265GH zwiększa jego trwałość i wydłuża okres użytkowania.

Nowoczesny kocioł

Kocioł Agat należy do najnowocześniejszych kotłów centralnego ogrzewania spełniających rygorystyczne wymagania normy PN EN 303-5:2021-09 w zakresie emisji spalin i sprawności. Piec został przebadany przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu i uzyskał parametry określone wyżej wymienioną normą, odpowiadające najwyższej 5 KLASIE oraz ECODESIGN.

Dotacje w Programie Czyste Powietrze Kotły AGAT 10, 12, 14, 17, 20  kW – podwyższony standard

Od 1 lipca 2021 r. można ubiegać się o wsparcie na zakup i montaż kotła na pellet o podwyższonym standardzie. To szansa na dotacje do 9,1 tys. zł (nie więcej niż 45% faktycznie poniesionych kosztów) w podstawowym poziomie dofinansowania. W podwyższonym dotacja ta wynosi do 14,3 tys. zł (nie więcej niż 70% kosztów). Kotły na pellet drzewny Agat o mocach: 10, 12, 14, 17, 20 kW kwalifikują się do grupy kotłów o podwyższonym standardzie. Spełniają wymogi dotyczące ekoprojektu, charakteryzują się obniżoną emisyjnością cząstek stałych o wartości ≤ 20 mg/m3 i posiadają klasę efektywności energetycznej A+ zgodną z rozporządzeniem Komisji (UE) 2015/1187 z dnia 28 kwietnia 2015 r.
Wszystkie szczegóły dotyczące dofinansowania na kotły na pellet drzewny o podwyższonym standardzie znajdują się na stronie www.czystepowietrze.gov.pl

Najwyższa sprawność cieplna

Trójciągowa budowa wymiennika, w powiązaniu z doskonałą izolacją kotła pozwoliła na uzyskanie sprawności do 91,8%. Innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne palnika pozwoliło na uzyskanie najlepszych na rynku parametrów dot. emisji pyłów do atmosfery.

W pełni automatyczna praca

Sterowanie pracą kotła na pellet odbywa się poprzez nowoczesny sterownik Lider Kolor Pellets. Sterownik posiada możliwość sterowania czterema pompami, zaworem mieszającym trój- lub czterodrogowym (z możliwością rozbudowy o dwa dodatkowe) oraz kilkoma niezależnymi obwodami grzewczymi, sterowania za pomocą panelu pokojowego, internetu, sterowania pogodowego itp.

Innowacyjny algorytm modulacji mocy

Zastosowany w sterowniku algorytm regulacji automatycznie steruje pracą palnika (automatyczne rozpalanie i czyszczenie), ilością podawanego paliwa oraz mocą nadmuchu. Automatyczna modulacja mocy palnika oparta na innowacyjnej technologii – obniża ilość spalanego paliwa nawet do 20%, a także zmniejsza zużycie energii elektrycznej.