SWK zębiec kocioł

*Zdjęcie poglądowe

SWK

Kocioł nieprodukowany

Z uwagi na ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe, została zaprzestana produkcja tego modelu kotła. Więcej informacji można przeczytać pod adresem: www.zebiec.pl/rozporzadzenie-ministra-finansow-rozwoju/

Niezawodna konstrukcja od 40 lat

Wydajny kocioł grzewczy SWK z górnym spalaniem paliw stałych zapewnia efektywne ogrzewanie każdego typu budynku: od garażu, domu jednorodzinnego, pomieszczeń gospodarskich po pawilony handlowe. Z uwagi na duże zainteresowanie kocioł SWK jest regularnie modernizowany, aby maksymalnie wykorzystać nowoczesne rozwiązania i uzyskać jeszcze lepsze parametry spalania.

Praktyczne rozwiązania dla wygodniejszej obsługi

Duża komora spalania i skuteczne odpopielanie dzięki ruchomemu rusztowi to tylko niektóre z rozwiązań poprawiających komfort użytkowania. Do tego solidna i odporna na wysokie temperatury konstrukcja sprawia, że jest to jeden z najczęściej wybieranych modeli kotłów firmy ZGM „Zębiec” SA.

Ekonomiczne spalanie dzięki automatycznemu regulatorowi

Dużym plusem jest spora komora zasypowa, która wydłuża czas pracy kotła. Kocioł SWK jest fabrycznie przystosowany do systemu sterującego w algorytmie PID, który kontroluje proces i ekonomię spalania paliwa. Jednak i bez energii elektrycznej kocioł pracuje bez zarzutu i zapewnia satysfakcjonujące efekty spalania, wykorzystując naturalny ciąg powietrza. Użytkownik może ustawić temperaturę mechanicznie za pomocą śruby regulującej położenie przepustnicy w drzwiczkach dolnych lub za pomocą miarkownika ciągu.

Wysoka sprawność cieplna – do 82%

Kocioł grzewczy SWK wykonany jest wyłącznie ze sprawdzonych i trwałych materiałów. Straty cieplne zostały znacznie ograniczone, dzięki wykorzystaniu płaszcza izolacyjnego wykonanego z płaszczy stalowych wyłożonych wełną mineralną. Wysoką sprawność do 82% zapewnia między innymi przepustnica powietrza wtórnego, która poprawia warunki spalania i wpływa na lepsze dopalanie gazów w komorze paleniska. Dodatkowo zastosowany popielnik będący integralną częścią korpusu, eliminuje zawirowania w procesie spalania powstałe na skutek niepożądanego dopływu powietrza.