kwkd zębiec kocioł

*Zdjęcie poglądowe

KWKD

Kocioł nieprodukowany

Z uwagi na ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe, została zaprzestana produkcja tego modelu kotła. Więcej informacji można przeczytać pod adresem: www.zebiec.pl/rozporzadzenie-ministra-finansow-rozwoju/

Kocioł dolnego spalania

Kocioł typu KWKD to urządzenie grzewcze z dolnym spalaniem długopłomiennych paliw stałych. Został opracowany we współpracy z Instytutem Badawczym, dzięki czemu wyróżnia się wysoką skutecznością. Kotły tego typu cieszą się ogromną popularnością ze względu na łatwiejszą obsługę. Świetnie nadają się do domowych kotłowni, garaży, pomieszczeń gospodarskich czy pawilonów handlowych.

Łatwa obsługa

Ekonomiczne i bezpieczne działanie kotła zależy od właściwych parametrów oraz stałej kontroli jego pracy. Temperaturę spalania można wygodnie regulować ręcznie za pomocą pokrętła klapy uchylnej w drzwiczkach popielnika lub automatycznym miarkownikiem ciągu. Dzięki zapełnieniu dużej komory spalania i nastawieniu właściwych parametrów spalania można zyskać ciepło przez wiele godzin, bez ingerowania w pracę kotła.

Szybki odbiór ciepła

Kocioł typu KWKD łączy w sobie najlepsze rozwiązania, które wpływają na jego wydajność, a w efekcie na szybkie ogrzanie pomieszczeń. Zwarta konstrukcja wymiennika, wysokiej jakości materiały, do tego stały ruszt wodny gwarantują wysoką moc kotła przy jego małych gabarytach. Zainstalowany na stałe masywny ruszt szybciej oddaje energię z paliwa do wody, a to z kolei zwiększa efektywność cieplną urządzenia. Straty cieplne do otoczenia skutecznie ogranicza płaszcz izolacyjny wykonany z kaset stalowych wyłożonych wełną mineralną. Kotły KWKD osiągają wysoką sprawność cieplną do 82%.

Niezawodna konstrukcja

Konstrukcja kotłów jest solidna i wytrzymała na działanie wysokich temperatur. Zastosowanie sprawdzonych materiałów, jak atestowana blacha kotłowa, to gwarancja stabilnej pracy przez wiele lat. Odpowiednie izolacje chronią przed utratą ciepła, a także maksymalnie wykorzystują pozyskaną energię, dzięki czemu kocioł szybko osiąga dużą moc grzewczą. Kotły KWKD produkowane przez ZGM „Zębiec” SA zapewniają długoletnie użytkowanie bez niespodziewanych awarii.