KWK zębiec kocioł

*Zdjęcie poglądowe

KWK

Kocioł nieprodukowany

Z uwagi na ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe, została zaprzestana produkcja tego modelu kotła. Więcej informacji można przeczytać pod adresem: www.zebiec.pl/rozporzadzenie-ministra-finansow-rozwoju/

Sprawdzi się w każdym budynku

Uniwersalny kocioł typu KWK to urządzenie grzewcze z górnym spalaniem paliw stałych. Cieszy się sporą popularnością szczególnie w domach prywatnych, ale jest również montowany w pawilonach handlowych i sklepach. Przeznaczony jest do spalania takich paliw jak: drewno, węgiel kamienny, koks opałowy.

Prosty w obsłudze

Dzięki niezawodnej konstrukcji górnego spalania niemal całkowicie zostanie spalone każde załadowane paliwo. Materiał opałowy rozpala się szybko i bez żadnych komplikacji – wystarczy na ruszcie zapalić podpałkę, a ogień bardzo szybko rozprzestrzeni się, zajmując przygotowane paliwo. Aby zapewnić maksymalnie wydajną pracę kotła, proponujemy, aby wyposażyć go w automatyczny miarkownik ciągu. Dodatkowo kocioł KWK posiada ruszt ruchomy, dzięki któremu można go dokładnie odpopielić.

Sprawność cieplna do 82%

Kocioł KWK marki ZGM „Zębiec” SA posiada dużą komorę zasypową umożliwiającą spalanie zarówno węgla, jak i sporych kawałków drewna. Duży rozmiar komory pozwala na załadowanie za jednym razem więcej paliwa, które później spalane jest równomiernie, zapewniając stałą temperaturę czynnika grzewczego. Jednocześnie, w celu zwiększenia skuteczności przekazania ciepła, kocioł KWK wyposażony jest w dodatkowy kanał nawrotu spalin (tzw. kieszeń wodna), a także stały ruszt wodny.

Tylko ze sprawdzonych i trwałych materiałów

Kotły typu KWK produkowane są wyłącznie ze sprawdzonych i wytrzymałych materiałów, które zapewniają długoletnie użytkowanie. Zastosowanie atestowanej blachy kotłowej o grubości 6 mm oraz płaszcza izolacyjnego wykonanego z kaset stalowych wyłożonych wełną mineralną wpłynęło znacząco na poprawę solidności konstrukcji.

Z możliwością obsługi automatycznej

Kocioł jest przystosowany do montażu automatycznego systemu sterowania pracującego w algorytmie PID, który gwarantuje dokładną kontrolę parametrów pracy kotła i redukuje jego obsługę do minimum. Jednak kocioł doskonale pracuje również bez użycia energii elektrycznej, wykorzystując naturalny ciąg powietrza. Temperaturę możesz regulować za pomocą: przepustnicy powietrza w drzwiczkach popielnikowych lub automatycznego regulatora (tzw. miernika ciągu).