ku zębiec kocioł

*Zdjęcie poglądowe

KU

Kocioł nieprodukowany

Z uwagi na ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe, została zaprzestana produkcja tego modelu kotła. Więcej informacji można przeczytać pod adresem: www.zebiec.pl/rozporzadzenie-ministra-finansow-rozwoju/

Kocioł idealny do małych pomieszczeń

Kocioł typu KU produkowany przez ZGM „Zębiec” SA to urządzenie grzewcze z górnym spalaniem paliw stałych. Niewielkie wymiary kotła połączone z jego niższą wydajnością sprawiają, że kocioł świetnie sprawdzi się szczególnie w małych obiektach, jak domki letniskowe, garaże, warsztaty, pomieszczenia gospodarcze, lokale w budynkach wielorodzinnych.

Wygodna obsługa

Pracą kotła można sterować automatycznie lub ręcznie. Wybierając dodatkowe wyposażenie w postaci miarkownika ciągu regulującego temperaturę spalania, można zaoszczędzić czas i ograniczyć swoją pracę do niezbędnego minimum. Jednak kotły równie dobrze mogą być obsługiwane ręcznie za pomocą przepustnicy powietrza.

Mocna konstrukcja

Do produkcji kotła używane są tylko materiały najwyższej jakości, które gwarantują jego wytrzymałość oraz odporność na ciśnienie i wysokie temperatury. Korpus wodny wykonany jest z atestowanych blach o grubości 3 i 4 mm, a zastosowane izolacje ograniczają straty ciepła. W kotle wodnym KU-6 zastosowano uniwersalną konstrukcję wymiennika, dzięki czemu kocioł, mimo małych gabarytów, szybko osiąga sprawność spalania. Solidna budowa i sprawdzone rozwiązania zapewniają doskonałą sprawność cieplną i długoletnie użytkowanie.

Pewny wybór

Zamontowany na stałe ruszt wodny gwarantuje szybkie ogrzanie wody, a to z kolei poprawia efektywność cieplną. Kotły KU to kotły stalowe o dużej trwałości, które cieszą się sporą popularnością ze względu na niewielkie wymiary.