kmw zębiec kocioł

*Zdjęcie poglądowe

KMW

Kocioł nieprodukowany

Z uwagi na ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe, została zaprzestana produkcja tego modelu kotła. Więcej informacji można przeczytać pod adresem: www.zebiec.pl/rozporzadzenie-ministra-finansow-rozwoju/

Popularny kocioł miałowy

Kocioł KMW marki ZGM „Zębiec” SA to urządzenie grzewcze górnego spalania przystosowane do palenia miałem węglowym. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można w nim palić również węglem lub drewnem. Sprawdza się doskonale w budynkach mieszkalnych i gospodarczych, pawilonach handlowych i garażach.

Wygodny wsyp opału

Łatwe uzupełnienie opału zapewniają duże drzwiczki, a spora komora paleniskowa zmieści paliwo potrzebne na ogrzewanie przez co najmniej 20 godzin. Taka stałopalność jest możliwa dzięki odpowiedniej komorze spalania, efektywnej konstrukcji wymiennika, a także zastosowanemu sterownikowi zapewniającemu równomiernie spalanie.

Bezpieczna praca

Nad pracą kotła czuwają zabezpieczenia i czujniki, które reagują w odpowiednich momentach i sygnalizują o awarii lub zagrożeniach. Kocioł KMW wyposażony jest standardowo w czujniki temperatury wody i spalin. To wszystko wpływa na osiąganą efektywność cieplną, a także bezpieczne korzystanie z urządzenia.

Efektywne spalanie

Kotły miałowe KMW są efektywnymi i popularnymi urządzeniami ogrzewającymi tysiące domów w Polsce. W tym modelu zastosowano nowoczesne rozwiązania, które zwiększają jego sprawność cieplną. W wersji podstawowej urządzenie wyposażone jest w wentylator nadmuchowy i sterownik, który utrzymuje stałą temperaturę w kotle. Wielopunktowy system doprowadzania powietrza zapewnia równomierne i długotrwałe spalanie, urządzenie więc pracuje dłużej i efektywniej bez konieczności ciągłego uzupełniania opału. Natomiast wymiennik kotła z atestowanej stali kotłowej izolowany jest wełną mineralną, dzięki czemu jeszcze bardziej zminimalizowana jest utrata ciepła.

Łatwość obsługi

Kotły miałowe produkowane przez ZGM „Zębiec” SA doceniane są za wysoką sprawność, efektywność grzewczą oraz wygodną obsługę. Łatwość czyszczenia i równie łatwa konserwacja to kolejne zalety, które sprawiają, że kotły KMW są doskonałym urządzeniem grzewczym dla wszystkich tych, którzy doceniają wygodę użytkowania.