SZAFIR kocioł na węgiel

SZAFIR

Oferta archiwalna

Zasypowy kocioł tylko na węgiel

PROSTA I WYGODNA OBSŁUGA

Kocioł na węgiel SZAFIR charakteryzuje się prostą i szybką obsługą. Posiada ruchomy, żeliwny ruszt, który umożliwia odpopielanie paleniska bez otwierania drzwiczek. Duża pojemność komory zasypowej pozwala na długą pracę na jednym zasypie, a duży wymiar drzwiczek ułatwia wygodne uzupełnianie paliwa. Komora zasypowa jest oddzielona od komory spalania, dzięki czemu nie pojawia się dym w kotłowni. Kocioł SZAFIR pozwala na stosowanie dowolnej granulacji węgla (w przedziale od 20 do 50 mm).

OD NAJMNIEJSZYCH DO WIĘKSZYCH DOMÓW

Kocioł zasypowy SZAFIR charakteryzuje się płynną regulacją mocy, dzięki czemu może być stosowany do ogrzewania różnych powierzchni, zarówno najmniejszych domków (np. letniskowych), jak również domów o powierzchni nawet 305m². Zaletą kotła SZAFIR jest możliwość uzupełniania paliwa w trakcie pracy bez pogorszenia właściwości energo-emisyjnych kotła (podobnie jak w kotłach z podajnikiem).

MAŁY, OSZCZĘDNY I TANI W EKSPLOATACJI

Jest to jeden z najmniejszych kotłów na rynku. Dzięki swoim niewielkim gabarytom można ustawić go w małych i niskich kotłowniach. Kocioł SZAFIR charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa, dzięki wysokiej sprawności kotła (do 90%). Jego niewątpliwym atutem jest to, że nie wymaga zasilania energią elektryczną.

SOLIDNOŚĆ WYKONANIA = DŁUGA ŻYWOTNOŚĆ

Solidny i trwały kocioł SZAFIR wykonany jest z atestowanych blach kotłowych o grubości do 6 mm (masa kotła 12 kW: 360 kg), posiada trójkomorową konstrukcję, która ogranicza ryzyko powstania korozji i spieków. Posiada długą gwarancję – do 5 lat – na szczelność elementów spawanych korpusu.

SZAFIR kocioł na węgiel

ZALETY KOTŁA SZAFIR

ikona

Duża komora zasypowa.

ikona kotły co

Wysoka sprawność i efektywność spalania przy niskim zużyciu paliwa wpływa na ekonomiczność użytkowania.

ikona

Niski poziom substancji szkodliwych w spalinach sprawia że jest to kocioł przyjazny dla środowiska i otoczenia.

zębiec piece centralnego ogrzewania

Nie wymaga zasilania energią elektryczną tym samym ograniczając koszty eksploatacji.

kotły zębiec

Legendarna zębiecka solidność i długowieczność.