jowisz zębiec kocioł

*Zdjęcie poglądowe

Jowisz

Kocioł nieprodukowany

Z uwagi na ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe, została zaprzestana produkcja tego modelu kotła. Więcej informacji można przeczytać pod adresem: www.zebiec.pl/rozporzadzenie-ministra-finansow-rozwoju/

Uniwersalny kocioł

Kocioł typu Jowisz z górnym obiegiem spalin wyróżnia się wysoką skutecznością przekazania ciepła. Nowoczesne rozwiązania zwiększają jego moc cieplną, dzięki czemu szybko zostaną ogrzane wszystkie pomieszczenia. Kotły Jowisz wybierane są najczęściej do ogrzewania domów, budynków gospodarczych i pawilonów handlowych.

Bardzo duża komora spalania

Kocioł Jowisz przeznaczony jest do spalania drewna oraz węgla kamiennego. Można w nim umieszczać drewno kawałkowe o długości do 550 mm. W łatwy sposób załadujesz paliwo dzięki bardzo dużej komorze spalania, której pojemność to aż 99 dm3 w największym modelu. Sam załadunek jest bezpieczny i wygodny, ponieważ paliwo uzupełniane jest od frontu, a wahadłowa klapka eliminuje ilość spalin wydobywających się na zewnątrz podczas uzupełniania opału.

Prosta i efektywna budowa

Wymiennik z trzykrotnym nawrotem spalin zwiększa skuteczność cieplną – odbiera spalinom ciepło i utrzymuje optymalną temperaturę. Natomiast wzmocniony płaszcz izolacyjny zapobiega utracie cennego ciepła. Ekonomiczne ogrzewanie domu zależy w dużej mierze od doboru właściwych parametrów palenia, które wyregulujesz nastawem przepustnicy powietrza w drzwiczkach popielnikowych lub automatycznie za pomocą miarkownika ciągu.

Trwała konstrukcja

Kocioł Jowisz produkowany jest wyłącznie ze sprawdzonych i wielokrotnie przetestowanych materiałów. Grube atestowane blachy kotłowe zastosowane w korpusie wodnym są wytrzymałe na wysokie temperatury i ciśnienie, przez co zwiększają wytrzymałość kotła. Odpowiednie ocieplenie, w postaci płaszcza izolacyjnego wykonanego z kaset stalowych wyłożonych wełną mineralną, pozwala uzyskać wyższą sprawność, obniżając tym samym koszt ogrzewania domu. Solidna konstrukcja, a także zastosowanie nowoczesnych rozwiązań przekładają się na wieloletnią i bezawaryjną pracę kotła.