W dniach 12-13 września 2019 roku w Hotelu Uroczysko w Cedzynie koło Kielc odbyła się kolejna konferencja organizowana przez ZGM Zębiec S.A. Tematyką tegorocznej konferencji były surowce Zębiec Minerals dla przemysłu w nowej odsłonie, której zadaniem było pokazanie, że minerały produkowane w Zębiec Minerals można wykorzystać w różnych, nie tylko w tych znanych ogółem, ale również w zupełnie nowych branżach przemysłu.

Konferencja została podzielona na dwie części merytoryczne. W pierwszej części swój temat zaprezentowała prof. AGH Pani Beata Grabowska, która przedstawiła możliwości zastosowania bentonitu na przykładach wielu branż przemysłowych. Kolejnym wystąpieniem było wskazanie możliwości produkcyjnych na bazie różnych gałęzi przemysłu z zastosowaniem piasku powleczonego żywicą, którą zaprezentował przedstawiciel Sibelco, Pan Grzegorz Furlaga. Tę część konferencji zakończyło wystąpienie Węgrów, Pana dr Geza Farkasa z Mineralholding, którzy zaproponowali nowe rozwiązania w zastosowaniu perlitu ekspandowanego, zwracając szczególną uwagę na możliwość jego zastosowania w wyrobach cementowych.

Drugą część konferencji rozpoczęła dr inż. Sabina Puzio z Instytutu Odlewnictwa, która w zwięzły sposób opowiedziała o zastosowaniach i dostępnych światowych zasobach bentonitu odlewniczego. Na koniec głos zabrała nasza koleżanka Dominika Kwaśniewska-Królikowska, która wskazała kierunki prowadzonych badań i rozwoju produktów Zębiec Minerals. Goście dowiedzieli się między innymi o nowych inwestycjach oraz nowych wprowadzanych na rynek produktach takich jak bentonit hybrydowy oraz Eco mieszanka.

Wszystkie wystąpienia prelegentów przyjęte zostały z wielkim zaciekawieniem ze strony gości. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom konferencji za obecność, żywą dyskusję, miłą atmosferę.

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję konferencji ZGM Zębiec S.A.