W dniach 22-25 stycznia 2024 r. w czeskiej Ostrawie odbyły się Targi Infotherma, na których mieliśmy okazję już po raz drugi zaprezentować naszą ofertę kotłów. Przez cztery dni wspólnie z naszym Autoryzowanym Dystrybutorem – firmą DAGTOS-CZ s.r.o. – nie zważając na warunki pogodowe przekonywaliśmy odwiedzających nasze stoisko Klientów o walorach kotłów Zębiec.

Na tegorocznych targach po raz pierwszy na naszym samochodzie wystawienniczym zaprezentowaliśmy pompę ciepła oraz zbiornik akumulacyjny. Natomiast najwięcej zapytań skierowanych było w stronę naszego kotła na węgiel WENUS ECO.

Rynek czeski jest podobny do naszego pod względem preferencji zakupowych użytkowników. Podobnie jak na naszym rodzimym rynku coraz bardziej dominującą przesłanką wyboru źródła ciepła jest jego hybrydowość. Również u naszych południowo-zachodnich sąsiadów daje się zauważyć niepewność związaną z zawirowaniami cen paliw, stąd próba znalezienia najbardziej optymalnego rozwiązania.

Ogólnie wydarzenie zgromadziło wielu odwiedzających, zasługa w tym także naszego Dystrybutora, który aktywnie włączył się w promocję kotłów Zębiec na rynku czeskim.

Na efekty przyjdzie nam jeszcze poczekać. Z Targów w Ostawie wróciliśmy z pozytywnym nastawieniem, licząc na dalszy rozwój tego rynku oraz dalszą owocną współpracę.