Nowy rok Zębiec rozpoczął w czeskim stylu, a wszystko za sprawą Targów Infotherma 2023 w Ostrawie, gdzie wspólnie z naszym nowym dystrybutorem zaprezentowaliśmy ofertę kotłów.

Targi w Ostrawie odbyły się w dniach 23-26 stycznia 2023 r. Pokazały, że rynek naszych południowych sąsiadów jest bardzo podobny do naszego pod względem preferencji użytkowników. Samo wydarzenie, jak i nasze stoisko, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Największą uwagę skupił na sobie nasz kocioł zasypowy Wenus ECO, głównie ze względu na możliwość palenia w nim również drewnem. Pytania dotyczyły zarówno wersji bez elektroniki, jak i ze sterowaniem.

To co interesuje obecnie Czechów to kotły na drewno i „kombinowane”, bo tak dosłownie Czesi określają kotły, które są na drewno, ale umożliwiają jednocześnie spalanie pelletu. Idealnym rozwiązaniem byłby kocioł zapewniający możliwość palenia każdym paliwem. Ostatnie zawirowania cenowe na rynku paliw dały się we znaki również za naszą południowo-zachodnią granicą.
Marcin Smęder, kierownik Działu Sprzedaży Kotłów ZGM „Zębiec” S.A.

Rzesza odwiedzających i bardzo dobra lokalizacja powierzchni targowej dla naszego auta wystawowego sprawiły, że z targów w Ostrawie wróciliśmy z pozytywnym nastawieniem. Pojechaliśmy tam na zaproszenie firmy DAGTOS-CZ s.r.o., naszego nowego dystrybutora.

Wiążę dużą nadzieję na rozwój sprzedaży w tamtym regionie. Słowa uznania należą się panu Radimowi z DAGTOS-CZ s.r.o., za ogromny wkład oraz zaangażowanie w całe przedsięwzięcie.

Marcin Smęder, kierownik Działu Sprzedaży Kotłów ZGM „Zębiec” S.A.

Współpraca z DAGTOS-CZ s.r.o. jest kolejnym krokiem w stronę dystrybucji zagranicznej. Mamy nadzieję, że to współdziałanie będzie owocne, a nasze kotły zyskają popularność na rynku czeskim.