WENUS WOOD kocioł na drewno

Jedna z najdłuższych gwarancji na kotły zgazowujące drewno

Użytkownikowi kotła Wenus Wood przysługuje nawet do 5 lat gwarancji producenta.

Dotacje z Programu „Czyste Powietrze”

W ramach programu „Czyste Powietrze”, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na zakup/montaż kotła zgazowującego drewno o obniżonej emisyjności cząstek stałych wraz z osprzętem, armaturą zabezpieczającą i regulującą, układem doprowadzenia powietrza i odprowadzenia spalin w tym budową nowego komina, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym, zbiornikiem cwu z osprzętem. Program wspiera inwestycje mające na celu poprawę efektywności energetycznej domów, a wybór ekologicznego ogrzewania z drewna idealnie wpisuje się w te założenia. Wenus Wood kwalifikuje się do grupy kotłów zgazowujących drewno o podwyższonym standardzie dzięki emisji cząstek stałych o wartości poniżej 20 mg/m³. Kocioł posiada klasę efektywności energetycznej A+
Wszystkie szczegóły dotyczące dofinansowania na kotły zgazowujące drewno znajdują się na stronie www.czystepowietrze.gov.pl

WENUS WOOD

Kocioł na drewno

Oszczędność i ekologia

Kocioł Wenus Wood na drewno zapewnia niski koszt ogrzewania oraz czysty proces spalania. To urządzenie grzewcze o najbardziej ekologicznym charakterze: na odnawialne, tanie i powszechnie łatwo dostępne paliwo jakim jest sezonowane drewno. Dodatkowo na zakup i montaż kotła można uzyskać dofinansowanie w programie Czyste Powietrze.

Niezawodna konstrukcja

Wenus Wood to solidny i wydajny kocioł zbudowany na podstawie ponad 40-letniego doświadczenia firmy. Zastosowanie sprawdzonych materiałów, jak np. atestowana blacha kotłowa P265GH, to gwarancja wieloletniej i bezawaryjnej pracy. Odpowiednie izolacje chronią przed utratą ciepła, a także maksymalnie wykorzystują pozyskaną energię, dzięki czemu kocioł szybko osiąga moc znamionową aby w domu w krótkim czasie od rozpalenia było ciepło. Dzięki specjalnej konstrukcji wymiennika osiągnięto wysoką wydajność wynoszącą do 92% przy mocy kotła 14 kW. Efektem wysokiej sprawności są wyjątkowo czyste spaliny oraz czysty proces spalania, dzięki czemu kocioł spełnia rygorystyczne wymagania normy PN-EN 303-5:2021-09. Wysoka sprawność przekłada się również na mniejszą ilość popiołu oraz rzadsze opróżnianie popielnika, co daje większy komfort użytkowania kotła.

Łatwa obsługa

Sterowanie w kotle można dostosować do swoich potrzeb, wygody oraz możliwości finansowych:
– sterowanie ręczne w standardzie za pomocą śruby regulacyjnej w drzwiczkach popielnika
– sterowanie mechaniczne po dokupieniu i zamontowaniu na kotle miarkownika ciągu
– sterowanie elektroniczne po dokupieniu zestawu sterującego, który składa się ze sterownika i wentylatora wyciągowego
REKOMENDUJEMY STEROWANIE ELEKTRONICZNIE – najoszczędniejsze i najbardziej efektywne działanie. Osprzęt również podlega dofinansowaniu.

Zębiec – 70 lat razem z Wami

Zębiec S.A. to firma powstała w 1954 r. mająca ugruntowaną pozycję na rynku i produkująca kotły c.o. już od 1978 r. Kocioł Wenus Wood to połączenie tradycji w produkcji niezawodnych kotłów zasypowych z nowoczesnością i ekologią. Na podstawie doświadczeń firmy, kocioł Wenus Wood łączy w sobie sprawdzone rozwiązania oraz nowe wymagania ekologiczne – został przebadany i spełnia warunki 5. Klasy oraz dyrektywy unijnej: Ecodesign.

Praca kotła z buforem

Do zapewnienia właściwego przebiegu procesu spalania oraz bezproblemowej pracy kotła wymagane jest zapewnienie stałego odbioru ciepła poprzez zastosowanie zbiornika buforowego o pojemności minimum 500l dla Wenusa Wood 14 kW. Bufor magazynuje dużą ilość ciepłej wody w celu późniejszego jej wykorzystania. Dzięki temu wizyty w kotłowni oraz ponowne rozpalanie kotła będą dużo rzadsze, a temperatura w pomieszczeniach będzie równomierniej dostarczana. Zaletą procesu akumulacji w porównaniu z układem, który nie zawiera bufora jest racjonalne wykorzystywanie energii paliwa i w związku z tym oszczędność na paliwie nawet do 30% gdyż po wygaśnięciu ognia w kotle można jeszcze przez kilka godzin korzystać ze zmagazynowanego ciepła.

ZALETY KOTŁA WENUS WOOD

Oszczędności na ogrzewaniu – drewno to wciąż najtańszy opał.

ikona

Głęboka komora i duże wymiary otworu zasypowego pozwalają na spalanie polan drzewnych do 370 mm długości.

.

kotły zębiec

Legendarna zębiecka solidność i długowieczność.

ikona kotły co

Wysoka sprawność do 92% i efektywność spalania przy niskim zużyciu paliwa.

ikona

Możliwość uzyskania dofinansowania w programie Czyste Powietrze.