kompaktowy kocioł na pellet onyks

KOMPAKTOWY KOCIOŁ C.O. NA PELLET

Kocioł  ONYKS z wbudowanym zasobnikiem to nowość w ofercie kotłów pelletowych firmy Zębiec. Urządzenie wyróżnia kompaktowa, nowoczesna i estetyczna budowa. Dzięki niewielkim rozmiarom zajmuje niewiele miejsca i zmieści się praktycznie w każdej nawet najmniejszej kotłowni. Kocioł wyposażony jest w wbudowany zasobnik na pellet z możliwością powiększenia go o nadstawkę, dzięki której zwiększy się pojemność zasobnika. Istnieje również możliwość zmiany strony otwierania osłony drzwiczek, w celu optymalizacji miejsca w kotłowni.

ŁATWE CZYSZCZENIE

Wystarczy zaledwie kilka prostych ruchów rączką umiejscowioną pod pokrywą zasobnika aby mechanicznie wyczyścić wymiennik ciepła. Palnik natomiast czyści się automatycznie po wygaszeniu kotła lub co 8 godzin ciągłej pracy.

PROSTA KONSTRUKCJA

Nowoczesna trójciągowa budowa kotła oparta jest na bazie pionowego płomieniówkowego wymiennika ciepła. Spalanie pelletu odbywa się poprzez samoczyszczący, automatyczny palnik wrzutkowy. Kocioł na pellet ONYKS wyposażony jest w sterownik Lider Kolor Pellets, który steruje pracą 4 pomp i zaworem mieszającym. Automatykę można rozbudować poprzez podłączenie dodatkowych modułów zaworu mieszającego. Sterownik współpracuje z panelem pokojowym, pogodowym i modułem internetowym.

nowoczesny kocioł na pellet firmy Zębiec

ZALETY KOTŁA ONYKS

kotły 5 klasy

Kompaktowa budowa

kotły 5 klasy

Automatyczne rozpalanie, wygaszanie i czyszczenie palnika zapewnia komfortowe użytkowanie kotła

kocioł pelletowy

Możliwość zmiany kierunku otwierania drzwiczek

kocioł pelletowy

Posiada mechaniczne czyszczenie wymiennika

Przystosowany do montażu w układzie otwartym jak i zamkniętym

nowoczesny kocioł na pellet

Podwyższone walory bezpiecznego użytkowania poprzez zastosowanie czujników