Jakie nowe wyzwania czekają na firmy? Jak wygląda aktualna sytuacja w polskim i europejskim przemyśle odlewniczym i czy technologia CCS pomoże mu w dalszym rozwoju – m.in. takie tematy zostały poruszone podczas konferencji zorganizowanej dla kontrahentów ZGM Zębiec S.A.

Gośćmi konferencji byli m.in. prof. dr hab. inż. Rafał Dańko, prorektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Andrzej Ryba, prezes Odlewniczej Izby Gospodarczej i Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.

Tego typu wydarzenia są znakomitą okazją do budowania relacji, wymiany pomysłów i doświadczeń oraz do rozważań nad przyszłością. Interesujące prezentacje ekspertów z dziedziny ekonomii i odlewnictwa rzuciły nowe światło na te zagadnienia i dostarczyły cennych informacji dla naszej działalności.
Robert Tkaczuk, Prezes ZGM Zębiec S.A.

Tegoroczna konferencja Zębiec Minerals odbyła się pod hasłem: Gospodarka a geopolityka – sytuacja obecna i perspektywy. Wydarzenie zostało podzielone na dwa bloki tematyczne. Pierwsza część była poświęcona kwestiom geopolitycznym i ich wypływowi na gospodarkę oraz przemysł odlewniczy. Blok techniczny dotyczył branży odlewniczej i poszukiwań nowych rozwiązań w dynamicznie zmieniającym się środowisku globalnym. Była to również doskonała okazja do podsumowania projektu mieszanek bentonitowych ECO opracowanego we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konferencji oraz za dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. To właśnie dzięki Państwu to wydarzenie stało się tak wartościowe i inspirujące. Jesteśmy przekonani, że dyskusje i refleksje, które miały miejsce podczas konferencji, będą miały wpływ na rozwój naszej branży.
Katarzyna Bernaciak, Dyrektor Handlowy ZGM Zębiec S.A.

Konferencja Zębiec Minerals jest wydarzeniem cyklicznym. Tegoroczne spotkanie odbyło się 14 września w Baranowie Sandomierskim.