Čeština (Česká republika)Deutsch (DE-CH-AT)Polish (Poland)Russian (CIS)English (United Kingdom)
yourshop.com : Start » Kotły C.O.

KOTŁY C.O. – dziesięć zalet kotłów „Zębca”


1. WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE

Produkujemy kotły od 40 lat. Cieszymy się zaufaniem naszych Klientów. Dzielimy się z nimi swą pasją, wiedzą i doświadczeniem. Gwarantujemy, że perfekcyjnie znamy się na tym, co robimy.

2. BOGATE WYPOSAŻENIE KOTŁA

W standardzie dodajemy wiele elementów ułatwiających obsługę urządzeń. Kotły przystosowane są do montażu dodatkowych opcji wyposażenia, dzięki którym wzrasta komfort ich użytkowania.

3. BEZPIECZEŃSTWO PRACY KOTŁA

W naszych urządzeniach stosujemy między innymi czujnik ruchu. A jakość wykorzystanych materiałów oraz wykonawstwa zapewniają użytkownikom bezpieczną eksploatację produktów.

4. WYSOKA SPRAWNOŚĆ KOTŁA

Kotły centralnego ogrzewania ZGM „Zębiec” mogą pochwalić się sprawnością nawet na poziomie 91,2 %, a także bardzo wysoką wydajnością, niezawodnością oraz wygodną kontrolą pracy kotła.

5. DOŚWIADCZONY SERWIS GWARANCYJNY I POGWARANCYJNY

ZGM „Zębiec” oferuje na swoje kotły centralnego ogrzewania wieloletnią gwarancję, sięgającą nawet do 10 lat. Posiadamy kompetentny i doświadczony personel świadczący usługi serwisowe.

6. DOSTĘP DO CZĘŚCI ZAMIENNYCH

Kotły c.o. „Zębca” wykonywane są z wysoką dbałością o jakość naszych produktów. Zapewniamy także łatwy dostęp do części zamiennych, zużywających się w trakcie eksploatacji urządzeń.

7. INNOWACYJNOŚĆ PRODUKTÓW

Najnowsza linia kotłów centralnego ogrzewania ZGM „Zębiec” umożliwia użytkownikom wygodną kontrolę pracy kotła za pomocą np. strony www, SMS-a oraz panelu pokojowego.

8. MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA DODATKOWYCH URZĄDZEŃ

Kotły centralnego ogrzewania ZGM „Zębiec” przystosowane są do rozbudowy. Możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń wydatnie usprawnia działanie kotła c.o. oraz jego obsługę.

9. FACHOWE DORADZTWO ZE STRONY PRODUCENTA

„Zębiec” oferuje swym Klientom oraz Partnerom bezpłatne konsultacje w sprawie wyboru kotła, a także fachowe doradztwo w zakresie ich eksploatacji, walorów grzewczych i funkcjonalności.

10. JAKOŚĆ STOSOWANYCH MATERIAŁÓW I PODZESPOŁÓW

Kotły centralnego ogrzewania ZGM „Zębiec” wykonywane są wyłącznie z materiałów najwyższej jakości. Gwarantują wieloletnią sprawną eksploatację oraz komfort i bezpieczeństwo obsługi.

 

Kotły c.o. – czym są i jak działają?

Kotły c.o., czyli kotły centralnego ogrzewania, to bardzo wydajne i bezpieczne urządzenia grzewcze. Spalane w nich paliwa nagrzewają wodę (niekiedy też parę wodną lub powietrze), która krąży w zamkniętym obiegu systemu centralnego ogrzewania. W ten sposób dociera do grzejników zlokalizowanych w pomieszczeniach (kaloryfery), a także do źródeł ciepłej wody użytkowej: w łazienkach, kuchniach i pomieszczeniach gospodarczych. Dostarczanie ciepła stanowi zasadniczą rolę tych urządzeń, którą spełniają w naprawdę bardzo wydajny sposób!

Wikt i opierunek

Aby kotły c.o. mogły dystrybuować gorącą wodę do grzejników, a poprzez to ogrzewać wybrane pomieszczenia lub całe budynki, wymagają dwóch niezbędnych rzeczy: kotłowni, w której kocioł c.o. zostanie zamontowany (posiadającej odpowiednie rozmiary, w zależności od potrzeb grzewczych dla danego typu lokalu) oraz paliwa, które podlegać będzie procesowi spalania.

Kocioł czy piec?

Od tradycyjnych pieców (z którymi niekiedy kotły c.o. bywają mylone) różni je przede wszystkim sposób działania. Piec nagrzewa się pod wpływem spalania paliw, a następnie na ogół oddaje ciepło bezpośrednio do swego otoczenia. Kocioł c.o. natomiast podgrzewa nośnik ciepła (zwykle wodę), który przesyłany jest dalej w systemie centralnego ogrzewania (do grzejników).

Jak działają kotły c.o.?

Paliwo spalane w kotle c.o. podgrzewa wodę, parę lub powietrze do określonej temperatury, a następnie wymusza jej obieg w instalacji centralnego ogrzewania. Cyrkulacja nośnika ciepła odbywa się głównie za sprawą pompy, która tłoczy nagrzaną wodę w wyznaczonym kierunku. Dzięki temu np. podgrzana woda dociera do połączonego z nią systemu grzejników w mieszkaniu.

Obieg grawitacyjny

Niekiedy jeszcze można się spotkać z obiegiem grawitacyjnym wody, powstającym za sprawą zmiany gęstości wody pod wpływem wysokiej temperatury w kotle c.o. Jednak to rozwiązanie obecnie stosowane jest dość rzadko przez indywidualnych inwestorów – ze względu na strukturę instalacji (m.in. innego typu rury), która znacznie podnosi koszt każdej takiej inwestycji.

Właściwe paliwo

Kocioł centralnego ogrzewania może efektywnie spełniać swą rolę, jeśli zasilany jest stosownym do jego typu paliwem. Kotły c.o. do spalania paliw stałych (takich jak koks, miał, węgiel lub drewno) zazwyczaj posiadają nowoczesne paleniska, automatyczne podajniki paliwa i zaawansowane technologicznie, gwarantujące bezpieczeństwo konstrukcje oraz sterowniki kierujące ich pracą. Inne typy kotłów c.o. spalają olej opałowy albo gaz ziemny i gaz płynny.

Pellety i uprawy energetyczne

Kotły c.o. różnią się od siebie rodzajem spalanego paliwa. Kotły górnego i dolnego spalania wykorzystują paliwa stałe, takie jak węgiel, koks, miał czy pellety (granulki sprasowanych odpadów: trocin, wiórków, słomy, a nawet kory). Mogą spalać także uprawy energetyczne, tzw. biomasę, jak rzepak, wierzbę, len, trzcinę cukrową, konopie oraz różnego typu rośliny oleiste.

Kotły c.o.: różnice

Inny typ paliw stosowanych w kotłach c.o. stanowią paliwa gazowe i ciekłe. To jednak nie koniec różnic między kotłami centralnego ogrzewania. Różnią się też materiałem wykorzystanym do ich skonstruowania (kotły żeliwne i kotły stalowe), a także rodzajem nośnika ciepła: kotły wodne (nisko-, średnio- i wysokotemperaturowe) oraz kotły parowe niskiego i wysokiego ciśnienia.

Co z tym powietrzem?

Ostatnią wartą podkreślenia różnicą jest sposób wykorzystywania powietrza do wspierania pracy kotła c.o. Pobierane powietrze dzieli kotły centralnego ogrzewania na te z ciągiem grawitacyjnym i takie, w których ciąg powietrza wymuszony jest sterowanym procesorem. Istnieją także kotły kondensacyjne, zużywające mniej paliwa, lecz droższe w chwili zakupu.

Wysoka jakość i bezpieczeństwo

Kotły c.o. były przed laty niełatwe w eksploatacji. Wymagały stałego nadzoru i w przypadku paliw stałych – częstego dokładania paliwa. Obecnie, dzięki zastosowanym systemom automatyki, stanowią rozwiązanie wygodne, bezpieczne i bardzo wydajne. Wsad paliwowy dokładać można wielokrotnie rzadziej niż kiedyś, a jego efektywność grzewcza jest znacznie wyższa. Nadzór człowieka ograniczony jest do minimum, co skutkuje wysokim komfortem użytkowania urządzenia. Kotły c.o. to naprawdę dobry wybór dla domu i biznesu!

Zobacz kotły Zębca:

Kotły c.o. marki "Zębiec" - od 40 lat najlepsze kotły c.o. w Polsce!

W naszej ofercie znajdują się następujące modele linii SuperNova:

Kotły c.o. marki "Zębiec" - od 40 lat najlepsze kotły c.o. w Polsce!

W naszej ofercie znajdują się następujące modele kotłów c.o.:

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria...

Zakłady Górniczo - Metalowe "ZĘBIEC" w Zębcu Spółka Akcyjna
27-200 Starachowice
Infolinia godz. 8.00 - 16.00 tel. 501 031 528
tel. 41 27 67 400 | fax 41 27 67 500 | e-mail: zebiec@zebiec.pl | www.zebiec.pl

Polska Nagroda Jakości pcbc IQNet KRD  BIP