Čeština (Česká republika)Deutsch (DE-CH-AT)Polish (Poland)Russian (CIS)English (United Kingdom)
yourshop.com : Start » Resory

Resory

Email Drukuj PDF

Producent resorów piórowych

„Zębiec” to wiodący producent resorów piórowych, wykorzystywanych w pojazdach mechanicznych dopuszczonych do ruchu wewnętrznego. Oferowane przez nas resory piórowe produkujemy metodą kształtowania na gorąco – z płaskich i żłobkowanych prętów o grubości od 4 do 16 mm. Zapewniamy wysoką jakość, niezawodność i dużą trwałość naszych produktów.

Czym są resory piórowe?

Resory piórowe to konstrukcja złożona ze stalowych płaskowników (nazwanych piórami), tworzących rodzaj sprężyny. Ich powierzchnia jest wygięta, a płaskowniki wykonywane są ze stali sprężynowej, która zostaje poddana obróbce termicznej. Dzięki temu resory m.in. zabezpieczają pojazdy przed nadmiernymi wstrząsami, podnosząc komfort i bezpieczeństwo jazdy. Wygięcie piór, połączonych śrubą ustalającą i opaskami ściągającymi, pozwala amortyzować wstrząsy.

Resory do pojazdów mechanicznych

Resory do przyczep oraz resory do pojazdów mechanicznych wykorzystywane są na ogół w zawieszeniach pojazdów dostawczych – mogą bowiem przejmować na siebie nawet duże obciążenia samochodów o większej ładowności. W innych typach samochodów osobowych zwykle stosuje się sprężyny cylindryczne (i in.). Zasadniczą ich rolą jest absorbowanie wstrząsów, ochrona zawieszenia pojazdu oraz zwiększenie komfortu podróżowania samochodem.

Stabilność, wygoda, bezpieczeństwo

W swojej ofercie „Zębiec” posiada resory do przyczep oraz resory do pojazdów mechanicznych. Resory piórowe produkowane przez „Zębiec” gwarantują większą stabilność pojazdu oraz możliwość przewożenia nawet ciężkich ładunków. Wszystkie oferowane przez nas produkty wytwarzane są z najlepszej jakości materiałów, zapewniających wieloletnią bezawaryjną eksploatację oraz komfort użytkowania akcesoriów samochodowych w ich codziennej pracy.

Zakłady Górniczo - Metalowe "ZĘBIEC" w Zębcu Spółka Akcyjna
27-200 Starachowice
Infolinia godz. 8.00 - 16.00 tel. 41 27 67 250
tel. 41 27 67 400 | fax 41 27 67 500 | e-mail: zebiec@zebiec.pl | www.zebiec.pl

Polska Nagroda Jakości pcbc IQNet KRD  BIP