Producent sprężyn / Sprężyny naciskowe

ZGM Zębiec S.A. to producent wysokiej jakości sprężyn naciskowych. Nasze produkty wykorzystywane są w strategicznych gałęziach przemysłu krajowego i zagranicznego. Sprężyny wykonywane na zimno i na gorąco cechują się wysoką wytrzymałością i niezawodnością.

Sprężyny

Zakłady Górniczo-Metalowe „Zębiec” to lider w swojej branży, producent sprężyn (sprężyny naciskowe) należący do wąskiego grona przedsiębiorstw pełniących wiodącą rolę w zakresie działalności wytwórczej. Zajmujemy się produkcją sprężyn dla przemysłu maszynowego, energetycznego, górniczego, kolejowego i innych. Dlatego nasze produkty cechuje bardzo wysoka wytrzymałość, doskonałe parametry jakościowe, trwałość i wieloletnia niezawodność.

Do produkcji sprężyn wykorzystywane są najwyższej jakości materiały: pręty okrągłe o średnicy od 1 do 45 mm. Sprężyny wykonywane metodą zwijania na zimno i na gorąco.

Produkcja sprężyn wykonywana jest metodą zwijania na zimno i na gorąco:

  • metoda wykonania sprężyny na zimno pozwala na wyrób sprężyn z drutów stalowych sprężynowych w zakresie średnic drutu od ø 1 do ø 13 mm;
  • metoda wykonania sprężyny na gorąco pozwala na wyrób sprężyn w zakresie średnic prętów od ø 14 do ø 50 mm;

Wyrób sprężyn: materiał

  • sprężyny na zimno wykonane są z drutu sprężynowego patentowanego według norm PN-71/M-80057 oraz DIN 17223 cz.1;
  • sprężyny na gorąco wykonane są z prętów stopowych walcowanych, ciągnionych, szlifowanych: gat. według PN 74/H-84032;
  • warunki wykonania sprężyn według normy PN-88/M-80700 lub według norm specjalnych wymagają uzgodnień z zamawiającym;

Przeznaczenie sprężyn

Produkcja sprężyn w ZGM „Zębiec” ukierunkowana jest na dostarczenie wysokiej jakości produktów (wykonywanych nowoczesnymi metodami sprężyny na zimno, sprężyny na gorąco, sprężyny naciskowe  itp.). Produkujemy dla przemysłu maszynowego oraz branż szczególnie wymagających najlepszych jakościowo produktów: energetycznej, górniczej czy kolejowej. Nasze produkty są trwałe i precyzyjnie dopasowane do potrzeb nabywców, a jednocześnie zapewniają bezpieczeństwo użytkowania w niemal każdych warunkach ich eksploatacji.

Warunki wykonywania sprężyn wg normy PN-88/M-80700 lub wg specjalnych uzgodnień z zamawiającym. Sprężyny wykorzystywane są głównie w przemyśle maszynowym, energetycznym, górniczym i kolejowym.

producent sprężyn

Sprężyny ZGM Zębiec S.A. są wytrzymałe, niezawodne i trwałe.

Jako producent sprężyn możemy zaoferować szeroki zakres usług. Zamówione sprężyny wykonywane są zgodnie z indywidualnymi zamówieniami Klientów.

Doradztwo

Szczegółowe informacje dotyczące produkcji sprężyn można uzyskać u naszych doradców handlowych:

Wojciech Leszczyński
Specjalista ds. Handlu

tel. +48 41 27 67 455
tel. +48 606 711 183

e-mail: sitaperforowane@zebiec.pl
wojciech.leszczynski@zebiec.pl