Sprężyny i resory

Sprężyny i resory2018-09-19T14:30:07+00:00

Sprężyny i resory

Sprężyny i resory ZGM Zębiec S.A. to wysokiej jakości produkty wykorzystywane w strategicznych gałęziach przemysłu krajowego i zagranicznego. Sprężyny wykonywane na zimno i na gorąco cechują się wytrzymałością i niezawodnością.

Sprężyny

Zakłady Górniczo-Metalowe „Zębiec” to lider w swojej branży, producent sprężyn i resorów należący do wąskiego grona przedsiębiorstw pełniących wiodącą rolę w zakresie działalności wytwórczej, jaką jest produkcja sprężyn dla przemysłu maszynowego, energetycznego, górniczego, kolejowego i in. Nasze produkty cechuje bardzo wysoka wytrzymałość, doskonałe parametry jakościowe, trwałość i wieloletnia niezawodność.

Wykonywane metodą zwijania na zimno i na gorąco. Do produkcji sprężyn wykorzystywane są najwyższej jakości materiały: pręty okrągłe o średnicy od 1 do 45 mm.

Produkcja sprężyn wykonywana jest metodą zwijania na zimno i na gorąco:

  • metoda wykonania sprężyny na zimno pozwala na wyrób sprężyn z drutów stalowych sprężynowych w zakresie średnic drutu od ø 1 do ø 13 mm;
  • metoda wykonania sprężyny na gorąco pozwala na wyrób sprężyn w zakresie średnic prętów od ø 14 do ø 50 mm;

Wyrób sprężyn: materiał

  • sprężyny na zimno wykonane są z drutu sprężynowego patentowanego według norm PN-71/M-80057 oraz DIN 17223 cz.1;
  • sprężyny na gorąco wykonane są z prętów stopowych walcowanych, ciągnionych, szlifowanych: gat. według PN 74/H-84032;
  • warunki wykonania sprężyn według normy PN-88/M-80700 lub według norm specjalnych wymagają uzgodnień z zamawiającym;

Przeznaczenie sprężyn

Produkcja sprężyn w ZGM „Zębiec” ukierunkowana jest na dostarczenie wysokiej jakości produktów (wykonywanych nowoczesnymi metodami sprężyny na zimno, sprężyny na gorąco itp.) dla przemysłu maszynowego oraz branż szczególnie wymagających najlepszych jakościowo produktów: energetycznej, górniczej czy kolejowej. Nasze produkty są trwałe i precyzyjnie dopasowane do potrzeb nabywców, a jednocześnie zapewniają bezpieczeństwo użytkowania w niemal każdych warunkach ich eksploatacji.

Warunki wykonywania sprężyn wg PN-88/M-80700 lub wg specjalnych uzgodnień z zamawiającym. Sprężyny wykorzystywane SA głównie w przemyśle maszynowym, energetycznym, górniczym i kolejowym.

Sprężyny ZGM Zębiec S.A. są wytrzymałe, niezawodne i trwałe.

Wykonywane są zgodnie z indywidualnymi zamówieniami Klientów.

Resory

Kształtowane na gorąco z prętów płaskich i żłobkowanych o grubościach od 4 do 16 mm. Mają postać wstępnie ukształtowanych płaskowników, które poddane obróbce zyskują cechy sprężystości. Resory produkowane przez ZGM Zębiec S.A. stosowane są głównie w maszynach rolniczych. Resory ZGM Zębiec S.A. cechuje wysoka jakość i niezawodność.

Gwarantujemy terminowość dostaw oraz powtarzalność parametrów jakościowych.

Zastosowanie i właściwości
Stosowane w przemyśle maszynowym oraz w branżach szczególnie wymagających najlepszych jakościowo produktów, czyli branży energetycznej, górniczej, kolejowej. Produkty ZGM Zębiec S.A. są trwałe, precyzyjnie dopasowane do potrzeb klientów; cechuje je wysoka jakość oraz bezpieczeństwo użytkowania w każdych warunkach eksploatacji.

Dział Technologiczny ZGM Zębiec S.A. oferuje pomoc i współpracę w zakresie doboru i projektowania elementów sprężystych, a także przy badaniach serii próbnych.

Doradztwo

Szczegółowe informacje można uzyskać u naszych doradców handlowych:

Wojciech Leszczyński
Specjalista ds. Handlu

tel. +48 41 27 67 455
tel. +48 606 711 183
e-mail: sitaperforowane@zebiec.pl