Agroperlit – Perlit ogrodniczy

Agroperlit – to odmiana perlitu ekspandowanego o grubszej granulacji, średnica ziaren zawiera się w przedziale od 2 do 6 mm. Perlit ogrodniczy stosowany jest w ogrodnictwie, uprawach szklarniowych jako dodatek do podłoża. Wymieszany z glebą agroperlit wyraźnie ją spulchnia, poprawia uprawę roślin zapewniając napowietrzenie oraz odpowiednie nawodnienie podłoża. Jest to bardzo ważne ponieważ dzięki perlitowi korzenie otrzymują więcej tlenu, co znacznie wpływa na jakość uprawianych roślin.

Perlit ogrodniczy jest materiałem o niezwykle efektywnych właściwościach, dzięki swojej porowatej strukturze świetnie wchłania wodę i związki mineralne, a zatem stwarza znakomite warunki do rozwoju roślin. W związku z tym doskonale sprawdza się w uprawie domowej, w nowoczesnych plantacjach różnego typu roślin, a także jako dodatek do gleby na trawnikach, stadionach czy polach golfowych.

Agroperlit można stosować również jako samodzielne podłoże w uprawach hydroponicznych (bezglebowych), najczęściej wykorzystuje się do tego celu maty z perlitu naturalnego. Dodatkowym powodem wykorzystywania perlitu ogrodniczego jako podłoża do rozmnażania wegetatywnego jest jego sterylność.

perlit ogrodniczy
agroperlit, perlit ogrodniczy

Zalety z zastosowania agroperlitu:

  • ułatwia dostęp powietrza i nawodnienie,
  • przyspiesza wzrost roślin,
  • usuwa problem chorób odglebowych,
  • przeciwdziała zagęszczeniu i udeptywaniu gleby,
  • sprawdza się w ogrodnictwie domowym, jak i profesjonalnym.
KLASA Agroperlit 2÷6 mm Agroperlit 1÷4 mm
Ciężar nasypowy [kg/m3] max 150 150
powyżej 2,00 min. 95 min. 65
poniżej 1,00 max. 10

Perlit ogrodniczy firmy ZGM „Zębiec” SA posiada pozytywne opinie Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, potwierdzające jego właściwości wspomagające warunki uprawne w obszarach sadowniczych, warzywnych, ozdobnych i trawnikach.

W ofercie naszej firmy posiadamy również perlit ekspandowany

Doradztwo

Szczegółowe informacje można uzyskać u naszego doradcy technicznego:

Anna Kosmala
Specjalista ds. Wdrożeń i Rozwoju

tel. +48 41 27 67 597

e-mail: anna.kosmala@zebiec.pl

Doradztwo techniczne i warunki sprzedaży:

Jan Kita
Specjalista ds. Handlu

tel. +48 41 27 67 344

e-mail: jan.kita@zebiec.pl