Čeština (Česká republika)Deutsch (DE-CH-AT)Polish (Poland)Russian (CIS)English (United Kingdom)
yourshop.com : Start » Kotły C.O. » Linia SuperNova » Merkury
Kocioł dwupaleniskowy Merkury

Kocioł dwupaleniskowy Merkury

Kocioł typu Merkury to nowoczesny produkt z linii SuperNova. Należy do urządzeń grzewczych dwupaleniskowych: z górnym spalaniem paliw stałych o wydłużonym obiegu spalin.
Kocioł jest wyposażony w palenisko retortowe, do którego paliwo z zasobnika dostarczone jest za pomocą podajnika ślimakowego. Regulowany sterownikiem wentylator nadmuchowy płynnie doprowadza powietrze w strefę spalania. Kocioł wykonany został z wysokiej jakości atestowanej blachy kotłowej P265GH.

Czym jest kocioł dwupaleniskowy?

Kotły dwupaleniskowe posiadają paleniska dające możliwość automatycznego dodawania paliwa z zasobnika oraz uzupełniania go ręcznie. Jest to istotne ułatwienie eksploatacji urządzenia, pozwalające samodzielnie decydować, jaki system pracy kotła będzie najbardziej efektywny dla użytkownika. Umożliwia także utrzymanie ciągłości procesu spalania stosowanego opału.

Łatwiejsza obsługa

Kocioł dwupaleniskowy zapewnia wydajną pracę, wysoką efektywność cieplną i sprawność działania. Jednocześnie nie wymaga tak częstego czyszczenia urządzenia jak w przypadku innych kotłów centralnego ogrzewania, co ułatwia jego obsługę.

Ekologiczne kotły c.o.

Spalanie dostarczonego paliwa ma tu dodatkowy walor: jest ekologiczne, ponieważ kotły dwupaleniskowe emitują mniejszą ilość zanieczyszczeń do atmosfery. Kotły dwupaleniskowe są rozwiązaniem bezpiecznym, wydajnym i wyjątkowo trwałym.

Gwiazda wśród kotłów!

Kocioł dwupaleniskowy Merkury to prawdziwa gwiazda wśród kotłów! Wyposażony jest w dwa paleniska: ruszt stały pozwala spalać węgiel kamienny, koks opałowy i drewno, a palenisko retortowe – węgiel, groszek oraz pellety. Korpus wodny objęty jest 60-miesięczną gwarancją. Automatyczna praca kotła pozwala na programowanie godzinne, a nawet tygodniowe.

Dobierz kocioł dla siebie!

Pozostałe modele kotłów z typoszeregu Merkury mogą się różnić wizualnie ze względu na rozmiar i rozwiązania konstrukcyjne wymiennika, mające na celu osiągnięcie parametrów technicznych kotła.

  • Zalety
  • Paliwo
  • Sterowanie
  • Gwarancja
  • Specyfikacja
  • Galeria
  • Pliki do pobrania
Automatyczna praca kotła

Automatyczna praca kotła – programowanie godzinne, tygodniowe, współpraca z czujnikiem pogodowym, obsługa c.w.u., tryb pracy ZIMA/LATO

Zabezpieczenie przed cofaniem się płomienia

Zabezpieczenie przed cofaniem się płomienia (czujnik temperatury rury kosza) – zapobiega wzrostowi temperatury podajnika powyżej 80oC

Czujniki i systemy

Czujniki i systemy – zabezpieczenie przed cofaniem się płomienia (czujnik temperatury rury kosza), zabezpieczenie przed przegrzaniem kotła (automatyczny ogranicznik temperatury)czujnik ruchu ślimaka, czujnik przegrzania silnika, czujnik temperatury rury kosza, system osuszania kosza

Wysoka efektywność spalania i sprawność do 86%

Wysoka efektywność spalania i sprawność do 86%

System równoważenia ciśnień powietrza w retorcie

System równoważenia ciśnień powietrza w retorcie – zapobiega cofaniu się dymu do zasobnika

Unikalny system płynnego sterowania pracą kotła

Unikalny system płynnego sterowania pracą kotła – umożliwia w pełni automatyczny dobór ilości dawki paliwa i powietrza do spalania w zależności od aktualnego apotrzebowania na ciepło

Niski poziom substancji szkodliwych w spalinach

Niski poziom substancji szkodliwych w spalinach

Jednolity podajnik ślimakowy

Jednolity podajnik ślimakowy – wykonany z jednlitego elementu przyspawanego na całej długości wałka (stal 18G2A)

Możliwość palenia na palenisku stałym

Możliwość palenia na palenisku stałym – z regulacją ręczną, za pomocą miarkownika spalania, za pomocą sterownika i dmuchawy

Innowacyjny system osuszania paliwa

Innowacyjny system osuszania paliwa – eliminuje możliwość wykraplania wody w koszu a tym samym przedłuża żywotność układu podawania i zasobnika

Unikatowy system kontroli ruchu wałka ślimaka

Unikatowy system kontroli ruchu wałka ślimaka informuje o awarii napędu ślimaka, zatrzymuje pracę wentylatora i odcina dopływ powietrza, jednocześnie uruchamia sygnalizację akustyczną i graficzną (wyposażenie standard)

Awaryjny system zagaszania paliwa

Awaryjny system zagaszania paliwa – dostępny na życzenie klienta za dopłatą

W opcji ze sterownikiem ST-48zPID MULTI za dopłatą.

Sterowanie kotłem przez sms * Sterowanie kotłem przez SMS *
Sterowanie kotłem przez internet * Sterowanie kotłem przez internet *
Sterowanie kotłem za pomocą panelu pokojowego * Sterowanie kotłem za pomocą panelu pokojowego *
Sterowanie zaworami mieszającymi * Sterowanie zaworami mieszającymi *
PALENISKO RETORTOWE
Węgiel groszek

Węgiel groszek II typu 31.2 (8:20mm)

Węgiel groszek Groszek lub groszek I (8 - 31,5mm)
Pellety Pellety 6 - 14mm
RUSZT STAŁY
Węgiel kamienny Węgiel kamienny
Koks opałowy Koks opałowy
Drewno Drewno kawałkowe

Sterownik ST-48zPID MULTI

Regulator temperatury ST-48zPID MULTI przeznaczony jest do kotłów CO wyposażonych w podajnik ślimakowy.

Steruje 4 pompami: pompą c.o., c.w.u., ogrzewania podłogowego i cyrkulacyjnego, nadmuchem (wentylatorem) oraz podajnikiem paliwa. Urządzenie to może również współpracować z dwoma zaworami mieszającymi, regulatorem pokojowym, regulatorem pogodowym, modułem Ethernet oraz modułem GSM. Energia cieplna ze spalin nie jest marnowana i wypuszczana do komina tylko wykorzystywana do ogrzewania.

Gwarancja 60 miesięcy

Gwarancja na 60 miesięcy na szczelność korpusu wodnego

Gwarancja 24 miesiące

Gwarancja na 24 miesiące na trwałość i sprawne działanie kotła

Merkury


 

Merkury - specyfikacja

Firma ZGM "ZĘBIEC" S.A. zastrzega sobie prawo wprowadzania bez uprzedzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia i specyfikacji oferowanych towarów. Zawarte na niniejszej stronie informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 4 ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (dalej "Ustawa"), a także nie stanowią opisu towaru w rozumieniu art. 4 ust. 2 Ustawy. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.

 

 

Merkury - Przekrój

zebiec merkury wymiary

 

Zakłady Górniczo - Metalowe "ZĘBIEC" w Zębcu Spółka Akcyjna
27-200 Starachowice
Infolinia godz. 8.00 - 16.00 tel. 41 27 67 250
tel. 41 27 67 400 | fax 41 27 67 500 | e-mail: zebiec@zebiec.pl | www.zebiec.pl

Polska Nagroda Jakości pcbc IQNet KRD  BIP