Čeština (Česká republika)Deutsch (DE-CH-AT)Polish (Poland)Russian (CIS)English (United Kingdom)
yourshop.com : Start » Kocioł na pellet

Kocioł na pellet

Email Drukuj PDF

Kotły na pellet to solidne i trwałe urządzenia, zapewniające wydajną pracę systemu grzewczego w każdym domu. Charakteryzuje je intuicyjna obsługa i sprawna regulacja oraz ekologiczne spalanie, pozostawiające niewielką ilość popiołu. A to tylko początek listy ich zalet. Jedno jest pewne: kocioł na pellet spełnia wszystkie indywidualne oczekiwania użytkownika. To innowacyjna technologia, służąca ludziom każdego dnia.

Energetyczny granulat

Kocioł na pellet wykorzystuje do ogrzewania budynku paliwo z biomasy: odnawialnych źródeł energii. Pellet stanowi obecnie jedno z najbardziej efektywnych źródeł (OZE), ze względu na swoje właściwości energetyczne. A czym jest? Najprościej mówiąc: to materiał opałowy ze sprasowanych odpadów (np. trocin, słomy czy upraw energetycznych – rzepaku, wierzby, lnu). Granulat pelletu zwykle sprzedawany jest w postaci kulek oraz walców o długości do kilku centymetrów oraz średnicy od 5 do 25 mm. Dzięki temu łatwo nim palić w kotłach c.o.

Ekonomiczna technologia

Najwyższe osiągi pod względem efektywności spalania pelletów w kotłach centralnego ogrzewania osiągają urządzenia specjalnie do tego przeznaczone. Bo kocioł na pellet to przede wszystkim urządzenie bardzo wygodne i komfortowe w obsłudze. W niektórych przypadkach jego użytkowanie sprowadza się do dostarczenia paliwa nawet na cały sezon, co czyni go urządzeniem niemal bezobsługowym. W przypadku wybranych urządzeń – kotły na pellet mają na tyle niewielkie rozmiary, że pozwalają na zamontowanie ich w niewielkich kotłowniach.

Komu posłuży kocioł na pellet?

Urządzenia grzewcze tego typu są niezawodne, wygodne i efektywne. Ich wysoka sprawność oraz często niewielkie rozmiary czynią je technologią oszczędną dla użytkownika, optymalizującą koszty inwestycji i wydatki na ogrzewanie domu czy bieżącej ciepłej wody. Kotły na pellet to innowacyjne rozwiązanie dla osób pragnących połączyć komfort obsługi i długotrwałą eksploatację urządzenia z ekonomicznym podejściem do ponoszonych kosztów. Sprawdzają się znakomicie w każdym domu czy przestrzeni dedykowanej działalności gospodarczej.

Zakłady Górniczo - Metalowe "ZĘBIEC" w Zębcu Spółka Akcyjna
27-200 Starachowice
Infolinia godz. 8.00 - 16.00 tel. 41 27 67 250
tel. 41 27 67 400 | fax 41 27 67 500 | e-mail: zebiec@zebiec.pl | www.zebiec.pl

Polska Nagroda Jakości pcbc IQNet KRD  BIP