Čeština (Česká republika)Deutsch (DE-CH-AT)Polish (Poland)Russian (CIS)English (United Kingdom)
yourshop.com : Start » Cięcie plazmą

Cięcie plazmą

Email Drukuj PDF

Zakłady Górniczo-Metalowe „Zębiec” posiadają w swojej ofercie usługę cięcia plazmowego: precyzyjną, wydajną i gwarantującą perfekcyjne wykonanie metodę cięcia metalu. Gwarantujemy naszym Klientom najwyższe parametry techniczne oraz jakościowe realizowanej usługi.

Metoda o wielu zastosowaniach

Czym jest cięcie plazmą? Wydajną, termiczną metodą cięcia wysokiej jakości, wykorzystywaną w pracach budowlanych, montażowych oraz blacharskich (m.in. stosuje się ją przy produkcji karoserii czy urządzeń wentylacyjnych, budowie rurociągów). Cięcie plazmą zwykle stosowane jest do przecinania stali, żeliwa, stopów miedzi i aluminium. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, cięcie plazmą pozwala uzyskać metal o wysokiej jakości krawędzi (precyzyjne krawędzie przycinanych materiałów) oraz dobrej jakości powierzchni (brak uszkodzeń).

Plazma, czyli czwarty stan materii

Czym jest plazma? Na ogół nazywa się ją „czwartym stanem materii” (obok powszechnie znanych stanów skupienia: stałego, ciekłego i gazowego). Plazma to bowiem elektrycznie przewodzący zjonizowany gaz. Cięcie plazmowe sprowadza się do wykorzystania strumienia gazu – wydobywającego się z palnika połączonego ze źródłem prądu – zawierającego bardzo duży ładunek energii i potrafiącego stopić miejscowo wybrany element ciętej powierzchni.

Cięcie plazmowe: precyzja i szybkość

Co nam daje cięcie plazmowe? Na czym opierają się jego szczególne zalety? Przede wszystkim pozwala wykonać przecięcie materiału z niewielką, precyzyjną szczeliną cięcia. Kilkakrotnie przyspiesza wykonanie pracy i nie powoduje odkształcania się materiału poddawanego oddziaływaniu ciepła. Nie wytwarza wielu odpadów. Jest metodą opartą na nowoczesnych i skutecznych technologiach, dzięki którym każdy materiał poddawany cięciu zachowuje swoje parametry jakościowe, wytrzymałościowe i estetyczne.

Zakłady Górniczo - Metalowe "ZĘBIEC" w Zębcu Spółka Akcyjna
27-200 Starachowice
Infolinia godz. 8.00 - 16.00 tel. 41 27 67 250
tel. 41 27 67 400 | fax 41 27 67 500 | e-mail: zebiec@zebiec.pl | www.zebiec.pl

Polska Nagroda Jakości pcbc IQNet KRD  BIP